Rutīnas pienākumi un lietderīgi izmantotais laiks biznesam

Pētījumi rāda, ka 35% no mūsu ikdienas pienākumiem sastāda tieši rutīnas darbi. Tie atkārtojas dienu no dienas. Mēdz būt arī situācijas, kad vajadzīgās zināšanas kāda darba veikšanai ir tikai dažiem darbiniekiem. Gadās, ka viņu prombūtnē situācija kļūst apgrūtinoša. Kā Microsoft Power Apps atvieglo darba ikdienu uzņēmumā? Risinot šāda veida situācijas pavisam vienkāršā ceļā – bez programmēšanas iemaņām un IT nodaļas iesaistes.

Power Apps ir mūsdienīgs risinājums, ko pasaulē izmanto ap 100 000 organizāciju. Tas ir no Microsoft Power Platform saimes, kurā ietilpst risinājumi, kas rūpējas par vienkāršāku un mūsdienīgāku darba ikdienu. Visas Power Platform sistēmas (arī Power BI – mūsdienīgs liela apjoma datu analītikas risinājums) darbojas savstarpējā mijiedarbībā, ļaujot uzņēmumam ietaupīt gan laiku, gan finanses dažādu nozaru uzņēmumiem. Jāpiemin, ka 2022. gadā pētījumu aģentūra Gartner nosaukusi Power Apps par līderi low code lietotņu platformu vidū.

Power Apps lietotnes var tikt izmantotas visās uzņēmuma nodaļās. Lai to realizētu, ir nepieciešams dokuments datu uzkrāšanai, pieeja tam un pati lietotne, kas nogādās informāciju (atbildi, parakstu, fotogrāfiju, rēķinu vai ko citu) uz dokumentu. ELVA organizētā Power Apps vebināra apmeklētājiem bija iespēja izteikt savu viedokli par lietotņu aktualitāti un to mērķiem, kas skatāms attēlā.

Kā Microsoft Power Apps atvieglo darba ikdienu uzņēmumā?
  • Paaugstina produktivitāti. Pieredze liecina, ka uzņēmumi spēj paveikt lietas daudz īsākā laikā. Lietotnes dod iespēju ietaupīt pat 1500 darba stundu gadā.
  • Ievērojami mazina manuālu un darbietilpīgu darbu. Lietotnes ļauj aizmirst par veidlapām, vairākiem failiem un datu kopēšanu no viena resursa otrā.
  • Spēj aizvietot kādu no ERP risinājuma funkcijām. Situācijās, kad uzņēmums nevar atļauties apjomīgas sistēmas ieviešanu vai mērķis jāīsteno nekavējoties.
  • Palīdz efektīvi realizēt mērķi. Iespējams radīt atbilstošu lietotni dažādiem uzdevumiem un idejām. Pietiek vien ar to, ka lietotājs pārzina Excel un Word.

Vēlies noskaidrot par Power Apps, kas paātrinās procesus arī Tavā uzņēmumā?

Sazināties

Video saturs:

0:00 Ievads

4:35 Power Platform risinājums neprasa programmēšanas zināšanas un to ir viegli apgūt

5:11 Microsoft Azure, Microsoft 365 (Teams), Dynamics 365 un Power Platform ekosistēma

8:40 Uzticams mākoņpakalpojums, kas nodrošina mobilitāti jebkuras nozares uzņēmumam

10:16 Microsoft Power Platform ir līderis pasaulē, ko ik mēnesi lieto 27 miljoni lietotāju

12:38 Klientu pieredze ar Power Apps

20:15 Ikdienas izaicinājumi un Power Apps iesaistīšana darba procesos

32:02 Darba uzsākšana ar Power Apps

34:17 Jautājumi un atbildes

41:25 ELVA kā stratēģiskais IT partneris biznesa lietotņu īstenošanai

Atbildes uz vebināra jautājumiem:

Vai ir iespējams izveidot aplikāciju, kas veic darbinieka 360 grādu novērtēšanu?

Jā, šāda darbinieku visaptveroša novērtēšana ir iespēja ar lietotnes palīdzību.

Cik ilgā laikā es varētu izveidot aptaujas tipa aplikāciju?

Atkarībā no tā, cik sarežģītai tai jābūt un kādas ir zināšanas lietotnes izveidē, bet tas noteikti ir dažu stundu darbs.

Vai varētu izveidot aplikāciju, kas grupas vadītājam ļauj saņemt atgriezenisko saiti par paveikto uzdevumu (tā statusu)?

Šim mērķim var izmantot Microsoft 365 Outlook, ar kura palīdzību uzdevumus var nodot jeb nosūtīt konkrētam darbiniekam vai komandai un pēc tam sekot līdzi izpildei dokumentā.

Vai ELVA nodrošina arī apmācības, kuru laikā var izveidot kādu lietotni?

Šāda iespēja noteikti būs.

Vai Power Apps ir izmantojams tikai savas organizācijas ietvaros, vai arī ar lietotni var dalīties publiski?

Izmantojot Power Pages, ir iespējams izmantot lietotni arī ārpus uzņēmuma.

Kā es varu aplūkot lietotni, pirms to publiskot?

Veidojot aplikāciju, paralēli darbam iespējams redzēt, kā tā izskatīsies un darbosies realitātē.

Vai Excel iespējams pieslēgt vairākus lietotājus – katram rokā savs telefons un tabula automātiski aizpildās?

Svarīgi, lai lietotājiem būtu pieeja šai Excel tabulai, kurā tiek apkopota informācija. Pēc lietotnes sagatavošanas, to var sūtīt darbiniekiem, kuri aizpilda informāciju, un Excel failā tiek uzkrāti dati no visiem, kuri izmanto konkrēto lietotni.

Pēdējā laika ģeopolitiskie notikumi likuši biznesam mainīties. Ne visi uzņēmumi izvēlas investēt projektos, kuros tiek patērēts liels laika un finanšu resurss. Prakse rāda, ka lietotņu veidi ir tikpat bezgalīgi, cik mūsu idejas. Atliek vien sekot tām, pārvarēt pretestību doties jaunu lietu apguvē un radīt ērtākus un gudrākus rīkus ātrāku mērķu sasniegšanai un produktivitātes celšanai.

 

Avots pasaules pētījumiem: https://resources.asana.com/rs/784-XZD-582/images/Anatomy-of-Work-Index.pdf

Ekspertu ieteikumi, skaidrojoši video un veiksmes stāsti par IT risinājumiem biznesa pārvaldībā. Piesakies e-pasta jaunumiem!