Dynamics 365 Supply Chain Management darbstacijas modulis Production floor execution efektīvam un pārskatāmam darbam uz vietas ražotnē

Ko var efektīvāk īstenot ar Production floor execution?

  1. Darbinieka un iekārtu laika uzskaiti
  2. Sekot līdzi ražošanas progresam operāciju līmenī
  3. Veikt izejmateriālu norakstīšanu un gatavās produkcijas reģistrēšanu tiešsaistē
  4. Reģistrēt iekārtu dīkstāves vai pieteikt remontu vai apkopi

Kādi ir Production floor execution ieguvumi?

  • Tūlītēja ražošanas progresa izsekojamība
  • Ērta darbinieka un iekārtu laika uzskaite un kontrole (gan ražošanas operācijās, gan reģistrējot citas darbības/aktivitātes)
  • Vieglāka darbinieka produktivitātes izvērtēšana
  • Efektīva reālās pašizmaksas aprēķināšana un noteikšana
  • Iespēja digitāli koordinēt ražošanas procesus, mainot darbu prioritātes
  • Ražošanas procesus var sasaistīt kopā ar iekārtu apkopes un servisa procesiem

Video saturs:

0:00 Ievads

0:50 Dynamics 365 Supply Chain  Management Production floor execution efektīvam darbam ražotnē

2:05 Production floor execution demonstrācija

18:50 Production floor execution priekšrocības un ieguvumi

21:16 Jautājumi un atbildes

Kā automatizēt aktīvu pārvaldību ar Dynamics 365 Supply Chain Management?

Sazināties

Atbildes uz vebināra jautājumiem:

Vai sistēmu ir viegli apgūt?

Sistēmas Dynamics 365 Supply Chain Management Production floor ir viegli un ātri apgūt. Tas ir lietotājam draudzīgs un ērts, arī valodas var pielāgot.

Vai jums jau ir risinājumi vai iestrādes (pašā Dynamics 365 vai Power platformā), lai digitalizētu ražošanas protokolus ar laikiem (timestamp), lietotāju apstiprinājumiem (ar datu savākšanu, piemēram, no svariem)?

Aktīvu pārvaldības modulis nodrošina iespēju pie katras no iekārtām reģistrēt mērījumus. Piemēram, ja ir iekārtas, kas pašas veic mērījumu uzskaiti (piemēram, temperatūra, darba stundas), vai ir pieslēgti IoT datu lasītāji, tad ir iespēja ielasīt šo datus Dynamics 365 Supply Chain Management pie konkrētās iekārtas un attiecīgi izmantot tālāk servisa vai apkopju veikšanai vai vienkārši iekārtu monitorēšanai.

Ja ir aktuāli digitālā veidā aizpildīt protokolus par ražošanas pasūtījumu izpildi kontekstā ar produkcijas kvalitātes kontroli, tad sistēma nodrošina automatizētu kvalitātes pasūtījumu izveidi, kurā var veikt testus un reģistrēt kvalitātes mērījumu rezultātus. Atkarībā no tiem tad saražoto produkciju var brāķēt vai novietot karantīnā uz padziļinātāku novērtēšanu.

Ja mēs vēlamies aizpildīt cita veida protokolus vai kontrolsarakstus, kas nav saistīti ar iekārtu mērījumiem vai ražošanas pasūtījumiem, bet kā citādi, tad var apsvērt arī Microsoft Power Apps izmantošanu datu reģistrēšanai caur viedtālruni, planšetdatoru vai datoru, kas būtu integrēts ar Dynamics 365 Supply Chain Management, un tad attiecīgi reģistrēt datus Dynamics 365 šādā veidā.

Vai katram darbiniekam ir jābūt plānam Dynamics 365 Finance (saukts arī Dynamics 365 Finance and Operations, FO) licencei lai izmantotu Production floor?

Lai varētu izmantot Production floor execution datorā vai planšetdatorā, ir jāpieslēdzas ar sistēmas lietotāju, kam ir Dynamics 365 Supply Chain Management (SCM) Activity vai SCM licence. 

Pašiem darbiniekiem, kuri reģistrējas Production floor ar žetona numuru (badge id), var nebūt piesaistīta sistēmas lietotāja licence, bet jābūt izveidotai darbinieka kartītei ar aktivizētu darba laika uzskaiti ar Production floor

Bet personām, kuras pēc tam izvērtē darbinieku produktivitāti un apstiprina stundas, būs nepieciešams arī sistēmas lietotājs ar kādu no Activity vai SCM tipa licencēm, lai varētu veikt labojumus.

Tātad: Production floor izmantošanai pietiek ar 1 licenci katrai darbstacijai, kur laiku var reģistrēt vairāki lietotāji. Savukārt, ja nepieciešams ielogoties sistēmā un veikt sarežģītākas darbības, tad šim lietotājam būs nepieciešama arī sistēmas lietotāja licence.

Vai katram darbiniekam jābūt pieejai datoram, lai reģistrētos sistēmā darba diena sākumā, beigās vai pārtraukumos?

Katram darbiniekam nevajag savu datoru – pietiek ar vienu datoru, kur ir pieslēgts Production floor execution un attiecīgi vairāki darbinieki var reģistrēties darbā (clock-in), darba dienu uzsākot, vai izreģistrēties (clock-out), darba dienu beidzot. Tāpat vairāki darbinieki var izmantot vienu datoru, lai veiktu reģistrācijas ražošanas pasūtījumiem vai netiešajām aktivitātēm.

Vai sistēma reģistrē tikai iekārtu dīkstāves vai arī darbinieku prombūtnes un dīkstāves?

Production floor tādas darbinieku prombūtnes kā atvaļinājumus un slimības lapas reģistrēt nevar, un tā ražotnei nav dīkstāve. To veic sistēmā Dynamics 365 Finance algu modulī. Cita veida prombūtnes, piemēram, ārsta apmeklējumu, ir iespējams reģistrēt šajā sistēmā. Piemēram, ja darbiniekiem ir iestatīts darba laika grafiks no plkst. 8:00-17:00, bet darbinieks ierodas darbā plkst. 11:00, tad sistēmā var iestatīt, ka darbiniekam jānorāda paskaidrojums par darba kavēšanu, un darbinieks tad var piemērot atbilstošo kavēšanas iemeslu.

Ekspertu ieteikumi, skaidrojoši video un veiksmes stāsti par IT risinājumiem biznesa pārvaldībā. Piesakies e-pasta jaunumiem!