Dynamics 365 Sales (CRM) kā efektīvs pārdošanas un mārketinga rīks

CRM sistēma ir klientu attiecību pārvaldības sistēma, kas nodrošina pārdošanas, apkalpošanas un mārketinga procesu automatizāciju. Viena no zināmākajām CRM sistēmām ir Microsoft Dynamics 365 Sales. Dynamics CRM sistēmu izmanto vairāk kā 40 000 uzņēmumu visā pasaulē. Šī sistēma pēc Gartner datiem vairākus gadus pēc kārtas ir ierindojusies pārdošanas platformu līderu sarakstā.

Vai zināji, ka klienti, kuri izvēlas savu pārdošanas un mārketinga procesu uzticēt CRM sistēmai, parasti saskaras ar šādiem izaicinājumiem:

  • grūti prognozēt ieņēmumus, jo nav pieejami ticami dati par pārdošanas iespējām
  • nekvalitatīvi, nekvalificēti, laicīgi neapstrādāti interesenti
  • esošā CRM sistēma neatbalsta uzņēmumā esošo interesentu kvalificēšanas un pārdošanas procesu
  • mārketinga, pārdošanas ekspertu un vadītāju aktivitātes ir haotiskas
  • vēsturiskie dati netiek analizēti un izmantoti prognozēm
  • vadītājiem ir grūti identificēt, kad pārdošanas profesionāļiem ir nepieciešams atbalsts un palīdzība
  • nav iespējams klientiem nodrošināt individuālu pieeju, jo nav pieejami visi ar klientu saistītie dati vienuviet

Atbildes uz vebināra jautājumiem:

Pie produkta izvēles minējāt, ka 2. svarīgākais arguments aiz uzticamības ir ROI. Kā Jūs nosakāt/novērtējat ROI jaunai/nezināmai kompānijai vai sagaidāt, ka klients pats novērtēs ROI (nezinot cik efektīva ir sistēma)?

Potenciālajam klientam, klientam sniedzam visu nepieciešamo informāciju par plānotajām investīcijām CRM sistēmas ieviešanai, lai klients pats var izrēķināt ROI.

Vai Dynamics 365 Sales ir viegli lietot, ja iepriekš nav pieredzes ar CRM sistēmu? 

Jā, Dynamics 365 Sales sistēma ir ērta, lietotājam draudzīga un ātri apgūstama.

Vai pārdošanas process ir automatizēts Dynamics 365 Sales (CRM) sistēmā?

Pārdošanas process ir konfigurējams tā, lai tas būtu automatizēts. Ja klientam ir nepieciešams koriģēt esošo procesu vai konfigurēt divus dažādus pārdošanas procesus, tad to arī var izdarīt.

Kā fiziski notiek darbs CRM sistēmā (dzīvē)? Cik ilgi, kurā dienas daļā pārdevējs pārbauda, papildina, atjauno informāciju sistēmā?

Pārdošanas profesionālis var visu dienu strādāt ar CRM sistēmu, bet var arī atvērt šo sistēmu tikai uz noteiktu laika brīdi, lai savadītu visu svarīgāko informāciju. Dynamics 365 Sales (CRM) sistēma ir galvenā sistēma pārdošanas profesionāļa ikdienā.

Vai šī Dynamics 365 Sales (CRM) sistēma ir noderīga/piemērota arī interneta veikaliem B2C?

Jā, sistēmu var izmantot arī interneta veikali, bet tādā gadījumā sistēma ir jāintegrē ar bāzes sistēmu.

Vai jūs nodrošiniet Dynamics 365 Sales (CRM) sistēmas savienošanu ar e-pastiem?

Jā, standartā sistēma strādā kopā ar Exchange Online, Exchange Server, Gmail, Yahoo! Mail.

Vai un kā Dynamics 365 Sales (CRM) nodrošina CDP funkcionalitāti (Customer Data)?

Ir risinājums Dynamics 365 Customer Insights, kas nodrošina CDP (Customer Data Platform) funkcionalitāti.

Kādā veidā Dynamics 365 Sales (CRM) reāllaikā spēj apstrādāt katra klienta datus – ne tikai info par klientu, bet viņa biznesa rezultātus, dinamiku, dzīvesciklu u.c.?  

Dynamics 365 Customer Insights dod iespēju paredzēt, segmentēt, konfigurēt KPI. Sistēma var ņemt datus no iepriekš norādītiem datu avotiem, piemēram: Azure Data Lake Storage (csv or parquet files in a Common Data Model folder); Azure Synapse Analytics (Lake databases); Microsoft Dataverse Data Lake.

Kā Dynamics 365 Sales (CRM) tiek nodrošināta automatizēta mārketinga komunikācija, kas balstīta uz klienta uzvedību un finanšu rezultātiem?

Dynamics 365 Marketing un Dynamics 365 Customer Insights – CDP (Customer Data Platform) sniedz iespēju nodrošināt automatizētu mārketinga komunikāciju, kas būtu balstīta uz klienta uzvedību un finanšu rezultātiem. Dynamics 365 Marketing nodrošina mārketinga komunikācijas iespējas, bet Dynamics 365 Customer Insights nodrošina 360 grādu skatu uz klienta uzvedību un rezultātiem.

Kā iesaistīt Dynamics 365 Sales sistēmas ieviešanas procesā darbiniekus, ja CRM lietotāju skaits ir 100 un vairāk?

No katras nodaļas, komandas jāizvēlas daži galvenie lietotāji, kuri būs iesaistīti Dynamics 365 Sales sistēmas ieviešanas procesā.

Varbūt var precizēt kādas ir izmaksas Dynamics 365 Sales (CRM) risinājumu integrācijai un uzturēšanai? 

Integrācijas darbu apjoms tiek noteikts individuāli, izvērtējot, kādi dati tiks nodoti starp abām sistēma. Uzturēšanas darbi tiek veikti pēc t&m principa, kas nozīmē, ka nav standarta apkalpošanas maksas, bet ir jāmaksā par faktiski patērēto laiku.

Dynamics 365 Sales (CRM) integrācijas ar Microsoft produktiem

Vai zināji, ka Dynamics 365 Sales (CRM) sistēma paredz integrāciju ar Outlook, SharePoint un Teams, kas ievērojami atvieglo ikdienas komunikāciju un darāmo darbu plānošanu?

Atbildes uz vebināra jautājumiem:

Vai ir iespējams Dynamics 365 Sales (CRM) sinhronizēt ar visiem norādītajiem Outlook, Tems, SharePoint?

Sistēma Dynamics 365 Sales (CRM) standartā piedāvā integrāciju ar vairākiem Microsoft produktiem, tajā skaitā ar Microsoft 365 Outlook, Microsoft Teams un SharePoint.

Vai Dynamics 365 Sales (CRM) sinhronizējas ar Hansaworld ERP? 

Sistēma standartā piedāvā integrāciju ar citiem Microsoft produktiem. No uzņēmuma resursu pārvaldības sistēmām: Dynamics 365 Finance; Dynamics 365 Supply Chain Management; Dynamics 365 Bussiness Central. Ir arī pieejami jau gatavi trešo pušu risinājumi vai arī integrāciju ir iespējams izstrādāt.

Ja raksta un nosūta e-pastu nevis no Dynamics 365 Sales, bet no Outlook – kas notiek šādā gadījumā?

Ir pieejami vairāki iestatījumi, kas nosaka, vai no Outlook izsūtītais e-pasts nokļūst Dynamics 365 Sales (CRM) sistēmā automātiski vai manuāli, to atzīmējot.

Kā ar Dynamics 365 Sales un Jumis integrāciju?

Dynamics 365 risinājumi paredz integrācijas ar trešajām pusēm – katrai situācijai iespējams atrast risinājumu. Sistēma standartā piedāvā integrāciju ar citiem Microsoft produktiem. No uzņēmuma resursu pārvaldības sistēmām: Dynamics 365 Finance; Dynamics 365 Supply Chain Management; Dynamics 365 Bussiness Central. Ir arī pieejami jau gatavi trešo pušu risinājumi vai arī integrāciju ir iespējams izstrādāt.

Vai pēc tam Outlook ir redzami e-pasti, ka nosūtīti no Dynamics 365 Sales (CRM)?

E-pasti, kas tiek izsūtīti no Dynamics 365 Sales (CRM), automātiski parādās arī lietotāja Outlook.

Vai Dynamics 365 Sales (CRM) ir pieejama tikai online versijā?

Dynamics 365 Sales (CRM) pieejams arī OnPrem risinājums.

Vai Dynamics 365 Sales ir mākoņa risinājums?

Jā, Dynamics 365 Sales (CRM) ir mākoņpakalpojuma risinājums, kas ļauj sistēmai piekļūt no jebkuras ierīces un atrodoties jebkurā vietā, kur ir pieejams interneta savienojums. Vebināra demonstrācijā tika rādīts risinājums mākoņpkalapojumā. 

Nosūtot e-pastu  klientam no Dynamics 365 Sales (CRM), vai klients saņems šo e-pastu kā no sūtītāja vai no uzņēmuma kopīgā e-pasta?

Atkarīgs no sistēmas iestatījumiem, bet pēc noklusējuma tas būs e-pasta sūtītājs.

Vēlies noskaidrot par Dynamics 365, kas automatizēs procesus arī Tavā uzņēmumā?

Sazināties

ES atbalsts Dynamics 365 Sales (CRM) ieviešanā

Vai zināji, ka Dynamics 365 Sales risinājuma ieviešanā, sadarbojoties ar konsultantiem, iespējams piesaistīt ES finansējumu?

Atbildes uz vebināra jautājumiem:

Vai LIAA atbalsts pieejams tikai SME, jeb arī tiem, kas neatbilst SME?

LIAA atbalsts pieejams: sīkais (mikro), mazais, vidējais, lielais komersants, tajā skaitā: pašvaldību vai valsts kapitālsabiedrība; sociālais uzņēmums Sociālā uzņēmuma likuma izpratnē; pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācija; biedrība vai nodibinājums (jāizpildās visiem kritērijiem). Detalizētāka informācija pieejama šeit

Ar transporta nozari tiek domāta arī auto tirdzniecība?

Transporta nozare neietver tirdzniecību, tā ietver: sauszemes un cauruļvadu transportu; individuālos kravu pārvadāšanas pakalpojumus, ūdens un gaisa transportu; ar transporta nozares saistīto infrastruktūru. Detalizētāka informācija pieejama šeit

Ja tiek izmantots Dynamics 365 finansēm, vai tiks atbalstīs projekts, piemēram, Dynamics 365 Sales (CRM) ieviešana?

Visi Microsoft Dynamics 365 risinājumi uzskatāmi kā autonomi, līdz ar to vienas programmas esamība neizslēdz citas Microsoft Dynamics 365 sistēmas ieviešanu un atbalsts iespējams arī šādā scenārijā.

Kāda ir FIDEA pakalpojuma cena atbalsta piesaistes procesā?

FIDEA pakalpojuma cenas tiek izrunātas ar katru klientu individuāli pirms līguma saistību uzņemšanās un nav publiski pieejamas.

Vairāk informācijas: https://business.gov.lv/atbalsta-programmas/atbalsts-digitalizacijai

Ekspertu ieteikumi, skaidrojoši video un veiksmes stāsti par IT risinājumiem biznesa pārvaldībā. Piesakies e-pasta jaunumiem!