Digitalizēta pieteikšanās un vienota sistēma visaptverošai procesa pārraudzībai

Latviju par savām pagaidu vai pastāvīgajām mājām izvēlējušies dažādu tautību cilvēki. Viens no sabiedrības integrācijas sekmēšanas un arī darba iegūšanas faktoriem ir tieši latviešu valodas zināšanas. Sabiedrības integrācijas fonds šobrīd aktīvi izmanto ELVA radīto risinājumu, lai pilsoņiem, piemēram, no Ukrainas, Indijas un vēl daudzām citām valstīm efektīvāk organizētu pieteikšanos valsts valodas apguvei.

Kā Sabiedrības integrācijas fonds uzzināja par ELVA?

Sabiedrības integrācijas fonds saņēma vairākas pozitīvas atsauksmes gan no valsts iestādēm, gan no privātā sektora uzņēmumiem, kas radīja priekštatu par ELVA kā uzticamu digitalizācijas partneri, un iepirkuma procedūras ceļā par tādu arī kļuva, dažu mēnešu laikā īstenojot risinājumu, kas ievērojami uzlabojis ikdienas darbu gan risinājuma uzturētājam Sabiedrības integrācijas fondam, gan procesa pārraudzītājam Kultūras ministrijai, gan pakalpojuma sniedzējiem jeb organizācijām, kas nodrošina valsts valodas apguvi.

Kas rosināja Sabiedrības integrācijas fondu domāt par individuālā risinājuma ieviešanu?

 1. pieaugošais pieprasījums pēc valsts valodas apguves
 2. arvien biežākas situācijas, kad brīvās mācību vietas ātri beidzas un kāds interesents paliek nepamanīts ārpus rindas
 3. katram pakalpojuma sniedzējam sava datu uzskaite Excel vidē, kas manuāli jāapkopo un jāpārbauda
 4. Excel plašā funkcionalitāte tomēr neatbilst tik plašai informācijas pārvaldībai
 5. grūti pieejami statistikas dati par valsts valodu apguvi – tikai manuāli apkopojot datus no vairākiem dokumentiem vienā
 6. trūkst visaptverošs skats par aktuālo situāciju
Rezultātā Sabiedrības integrācijas fondam radās ideja par pieteikumu digitalizāciju jeb izstrādāt mūsdienīgu risinājumu, kurā ērti reģistrēt informāciju, atbilstoši lietotāju tiesībām uzzināt aktuālo statistiku un rezultātā – efektīvāk organizēt pieteikšanos mācībām.

Vēlies uzzināt par individuālo risinājumu iespējām tieši savai organizācijai?

Sazināties

Ko ELVA izstrādātais individuālais risinājums ir uzlabojis Sabiedrības integrācijas fondam, Kultūras ministrijas un pakalpojuma sniedzēju darbā?

 • Sabiedrības integrācijas fonds uzreiz var noteikt, kur mācību vietas ir beigušās, bet kur – pieejamas
 • interesentam ērti pieejama informācija par mācību iespējām vienā platformā
 • pakalpojuma sniedzējs ātrāk un precīzāk ievada datus par interesentu, izmantojot risinājuma izvēlni
 • izmantojot iesniegto informāciju, interesenta vecums tiek aprēķināts automātiski
 • paziņojumus par pieteikšanos nākamajam līmenim vai brīdinājumi par dokumentu derīguma termiņa beigām
 • interesenti netiek virzīti no viena mācībspēka pie citatiek taupīti darba un laika resursi gan pakalpojuma sniedzējam, gan pārraudzītājiem
 • mazinājusies birokrātija un manuālā darba apjoms
 • Sabiedrības integrācijas fondam pieejama pieteikumu statistika
 • iespēja izvairīties no dubulta finansējuma (risinājums interesentam ļauj pieteikties 1 līmenim 1 reizi un tikai vienlaicīgi vienā vietā)
 • pakalpojuma sniedzējiem nav jāgatavo atskaites – ievadītos datus valsts iestādes var eksportēt Excel formātā sev nepieciešamajā laikā
Nākotnē tiek plānots, ka šai unikālajai sistēmai pievienos arī pašvaldības, lai tās varētu aktualizēt savus mācību kursus, savukārt Sabiedrības integrācijas fonds gluži kā uz delnas redzēs pilnīgi visu pieejamo mācību vietu apkopojumu, kas ļaus kvalitatīvāk komunicēt ar tiem, kuri vēlas apgūt valsts valodu un pēc iespējas raitāk un veiksmīgāk integrēties sabiedrībā.

Jāpiemin, ka šis nav pirmais projekts, kurā ELVA saņem atzinīgu vērtējumu par risinājumu izstrādi – 2023. gada nogalē ELVA ieguva Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) IKT (informācijas un komunikācijas tehnoloģijas) balvu “Platīna pele” kategorijā “Uzņēmuma digitālā transformācija” par ieviesto digitālo projektu – “brūvēšanas digitālā transformācija” procesu atsekošanai, precīziem aprēķiniem un marķējumiem uzņēmumā Valmiermuižas alus darītava. Vairāk par atzinību iespējams lasīt šeit.

Raksts tapis sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu. Mājaslapas siflv.azurewebsites.net uzturēšana un aktualizēšana notiek Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta ietvaros (Līguma Nr. PMIF/13.1./2022/1/01).

Piesakies e-pasta jaunumiem, lai nepalaistu garām ELVA pasākumus!