Cik sarežģīta ir Tava uzņēmuma vadība?

Amerikāņu ekonomists un Nobela prēmijas ieguvējs Pols Krugmans ir teicis: “Produktivitāte nav viss, bet ilgtermiņā tā nozīmē visu.” Ir virkne dažādu faktoru, kas ietekmē darbinieku produktivitāti, piemēram, politiskā un ekonomiskā situācija valstī un pasaulē, biznesa attīstības stadija, tehnoloģiju klātbūtne uzņēmuma ikdienā, bet visspēcīgākā ietekme, kā rāda pētījums, kurā tika aptaujātas 1000 kompānijas, ir tieši tam, cik uzņēmuma procesi ir vienkārši vai sarežģīti pārvaldāmi.  

Pētījuma galvenā atziņa bija – pastāv cieša saikne starp uzņēmuma procesu sarežģītību un darba izpildes kvalitāti.

Padari sarežģītos uzņēmuma procesus vienkāršus!

Biznesa vide tā jau ir gana sarežģīta, lai tāda būtu arī uzņēmuma procesu pārvaldīšana. Tādēļ arī digitālā pasaule arvien vairāk domā par to, kādas indivīda darbības ir automatizējamas un, ietaupot milzīgu laika resursu, būtu izpildāmas acumirklī. Pētījums apliecināja, ka tās kompānijas, kuras sava biznesa attīstībai izmantoja informāciju tehnoloģiju risinājumus, spēja ātrāk reaģēt uz notiekošo, pieņemt savlaicīgākus lēmumus, salīdzinot ar citiem uzņēmumiem, kuri procesu pārvaldīšanu sarežģīja, patērējot lielus darba un laika resursus, tā rezultātā samazinot reakcijas ātrumu un padarot dažādus svarīgus procesus neefektīvus un palielinot uzņēmuma izmaksas. Kā lielisku piemēru šāda veida risinājumiem jāpiemin Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Kādi ir biznesa galvenie ieguvumi, izmantojot šo Microsoft pārvaldības risinājumu?
  • finanšu procesu kontrole un datu analītika
  • noliktavas krājumu pārvaldība ērtākai komplektēšanai un pasūtījumu veikšanai
  • ērts pārskats par veicamajiem uzdevumiem un pārdošanas cikliem
  • precīzs algu aprēķins un aktuālās informācijas apmaiņa ar personālu
  • automatizēti ražošanas plāni un pasūtījumi

Noskaidro, kā Microsoft Dynamics 365 Business Central
palīdz biznesam augt vienkāršā veidā!

Uzzināt vairāk

Interesanti ir pētījuma rezultāti, kas atklāja, ka dažādu biznesa procesu sarežģīšana nav raksturīga lielām kompānijām, bet biežāk tieši maziem uzņēmumiem, kas darbojas dažādu pakalpojumu sfērā, kur tieši ātrs reakcijas ātrums un mobilitāte lēmumu pieņemšanā ir īpaši būtiski. Uzzini par Microsoft Dynamics 365 Business Central piedāvājumu tieši maziem un vidējiem uzņēmumiem ŠEIT.

Jāatzīst, ka šo sarežģīto darba procesu darbinieki izjuta par 70% vairāk nekā viņu vadītāji, kuri dzīvoja maldos, ka uzņēmums kopumā ir efektīvs un procesi norit sekmīgi un kā plānots, tādēļ katram mūsdienīgam uzņēmuma vadītājam ir jāuzņemas atbildība par visiem procesiem, kas notiek uzņēmumā, padarot tos saprotamus un viegli darāmus darbiniekiem, jo tieši viņi ir tie, kas ļauj procesiem notikt.

Ja vēlies, lai Tavā uzņēmumā procesi norit efektīvi un ir vienlīdz saprotami visiem, izvērtē šos soļus, lai saprastu, kā Tev ir jārīkojas tālāk:

  1.  Aptaujā savus uzņēmuma darbiniekus par to, cik, viņuprāt, procesi uzņēmumā ir sarežģīti (darbinieku aptaujāšanas iespēju piedāvā ELVA izstrādātais personāla pašapkalpošanās portāls Panorama 365)
  2. Izskati procesu norisi nodaļās, intervējot to vadītājus un mēģinot izprast, kas ir šķēršļi biznesu procesu vienkāršošanai (datu analizēšanai izmanto spēcīgu analītikas risinājumu Microsoft Power BI)
  3.  Veido rīcības plānu dažādiem procesiem, piemēram, atbrīvojies no dubultu uzdevumu uzdošanas, sadali atbildības zonas
  4. Rīkojies un ievies uzņēmuma ikdienā tehnoloģiju risinājumus, apspriežoties ar citiem, nosakot prioritātes un izveidojot ieviešanas plāna karti

Ir dažādi uzņēmuma vadītāji ar kopīgu mērķi pārsniegt iepriekšējā gada apgrozījuma un peļņas plānu. Ir tādi, kuri uzskata, ka plānotais sasniedzams, padarot dažādus procesus sarežģītus, un rezultātā iestrēgst savā maldīgajā uzskatā, sāk vainot ārējos apstākļus un savu darbinieku neprofesionalitāti. Un ir mūsdienīgi domājoši vadītāji, kuri apzinās, ka procesus var padarīt vienkāršus, ņemot palīgā mūsdienīgus līdzekļus, rezultātā vairojot produktivitāti un sekmējot uzņēmuma attīstību.

 

Avots: How Complicated Is Your Company, Reinhard Messenböck, Yves Morieux, Jaap Backx, and Donat Wunderlich, January 16, 2018

 

Piesakies e-pasta jaunumiem un iepazīsties ar IT risinājumu aktualitātēm, kas Tavam biznesam palīdzēs sasniegt vairāk.