Vai komanda veicina indivīda efektivitāti?

Organizāciju psihologi savos pētījumos ir vairākkārt pierādījuši, ka darbs komandā ir saistīts ar apmierinātību ar darbu, pašpārliecinātību un darbinieku labsajūtu uzņēmumā, kurā viņš strādā. Kas būtiski – strādāšana komandā ir īpaši nozīmīga radošu uzdevumu veikšanā. 

Ko darīt, ja strādājam no mājām?

Zinot komandas spēka nozīmīgumu indivīda efektivitātes veicināšanā, kā panākt, lai šis komandas gars nezūd un uzņēmuma darbinieki sajūtas kā daļa no spēcīgas kopienas ik dienu? Attālināto attiecību uzturēšana bieži vien ir liels izaicinājums – īpaši, ja darbs tiek veikts komandā, jo nereti parādās uzskats, ka, tikai strādājot birojā, darbinieki spēj nodrošināt to darba produktivitāti un radīt tās idejas, kas nepieciešamas strauji augošam uzņēmumam. Par laimi, mēs dzīvojam 21. gadsimtā, un attālināti darbs un komunikācija tajā nespēj radīt galvassāpes, ja vien Tu ikdienā esi ar informāciju tehnoloģijām uz TU un saziņā izmanto kādu komunikācijas platformu, piemēram, Microsoft izveidoto Teams, kas ļauj īstenot īpaši daudz saziņas iespējas.

 

Kā Microsoft Teams īsteno efektīvu attālināto darbu?

Uzzināt vairāk

Esam Tev sagatavojuši dažādus komunikāciju sekmējošus ieteikumus darbam Microsoft Teams, ko attālināti praktizēt kopā ar saviem kolēģiem:

Kafijas pauzes

Tas, ka Tu neatrodies biroja atpūtas telpā vai virtuvē, nenozīmē, ka Tu nevari atļauties kafijas pauzi, lai atpūtinātu prātu no saspringtu jautājumu risināšanas. Tieši regulāri pārtraukumi ir tie, kas veicina darbiniekos produktivitāti, un tas katram mūsdienīgam darba devējam ir jāatceras. Kafijas pauzes var būt arī virtuālas, piemēram, Tu vari satikties ar savu komandu un pārrunāt ikdienišķas lietas vai aktuālos jaunumus jums interesējošā jomā Microsoft Teams platformā. Saruna ar kolēģiem pie kafijas tases neformālā gaisotnē Tev iedos sajūtu, ka esi daļa no spēcīgas un saliedētas komandas, un tieši šī sajūta iedvesmos Tevi jaunu mērķu sasniegšanai.

Nedēļas jautājums dzīvespriekam

Sāc darba nedēļu ar jautājumu savai komandai. Uzdod sarunu rosinošu jautājumu, kas liek pasmaidīt, rosina pozitīvas domas un ir labs ievads savstarpējai komunikācijai visas nedēļas garumā. Piemēram: “Kas ir 3 foršākās lietas, kas ar Tevi notika brīvdienās?” Microsoft Teams dod iespēju izveidot nelielu grupu čatus, apmainīties ar fotogrāfijām un saviem iespaidiem tikai un vienīgi šīs izveidotās grupas ietvaros.

Interešu grupas

Izveido savu tuvāko kolēģu grupu, lai apmainītos ar dienas iespaidiem un rastu sajūtu, ka Tu vari komunicēt ar savējiem – Microsoft Teams piedāvā šādu iespēju. Izveido grupu, kas apvieno kolēģus ar līdzīgām interesēm, piemēram, māmiņas, puķu audzētāji, kulināri, kultūras baudītāji. Noteikti šajā interešu pulkā būs kāds, kurš var dot padomus bērnu audzināšanā, izglītot dārzniecībā, nolasot īsu pamācību lekciju, ko Microsoft Teams platformā var ierakstīt, bet pēc tam to kā video failu brīvi izmantot katrs grupas dalībnieks. Komunikācija par Tev saistošām tēmām ļaus pārslēgt uzmanību no darba lietām, nodrošinot smadzenēm atpūtu efektīvam darbam pēc pauzes.

Virtuālās pusdienas vai pēcpusdienas tēja

Piesaki pusdienu konferences tēmu un apvienojies ar saviem kolēģiem pie salātu bļodas, lai pārrunātu neformālā gaisotnē darbā notiekošo, apspriestu kultūras jaunumus, aktuālo sportā vai ko citu jūsu komandai aktuālu. Šāda kopīga sanākšana veicinās piederības izjūtu gan kolektīvam, gan uzņēmumam. Atceries, ka šādas pauzes Tavām smadzenēm ir īpaši būtiskas, lai dienas laikā tās spētu tikt galā ar dažādu jautājumu risināšanu.

Dalīšanās ar iespaidiem

Izvirziet mērķi, kas jāsasniedz arī ārpus darba laika, piemēram, Tev jāpagatavo deserts, jānofotografē tas, bet pēc tam foto vai video recepti jānodod saviem komandas biedriem. Stafeti pārņem kāds cits kolēģis un gatavo ēdienu pēc Tavas receptes, pieliekot kaut ko no savas izdomas klāt. Idejas ir bezgalīgas – svarīgākais ir atrast tādu, kas ir kopīga un interesanta visiem grupas biedriem. Microsoft Teams OneDrive atmiņa ir, sākot no 5GB bezmaksas versijai, kas nodrošinās, ka faili, kas tiek sūtīti čata ietvaros, tiek arī automātiski uzglabāti un brīvi pieejami jebkuram grupas dalībniekam. Īpaši jāatzīmē, ka Microsoft Teams atbalsta daudz un dažādas trešo pušu palikācijas, piemēram, uzfilmētais materiāls ir saglabājams un skatāms kā Youtube video, kas komandas biedriem ir ērti un parocīgi lietojams.

Uzņēmuma konkursi

Attālināts darbs nevar būt šķērslis visiem uzņēmuma darbiniekiem sanākt kopā un sarīkot džemperu konkursu, nodziedāt kādu dziesmu, apsveikt vadītāju vai uzrīkot atjautības viktorīnu, pat, ja tā ir tikai virtuāla – pozitīvas emocijas būs garantētas. Microsoft Teams nodrošina iespēju kopīgā sanāksmē vienoties no 100 līdz 300 cilvēkiem atkarībā no izvēlētā Teams plāna.

Uzņēmuma izaicinājumi

Ideāls visas organizācijas saliedēšanas plāns – ieviest izaicinājumu grafiku visam gadam (jāpiemin, ka Teams iespējams izmantot kalendāru, kurā var atzīmēt gan kolēģu svētku dienas, gan uzņēmumam īpašus datumus), kas stiprinās gan savstarpējo sadarbību, gan vienlaikus attīstīs katra indivīda mērķtiecību. Tātad, katru mēnesi – jauns izaicinājums, kas katram indivīdam vai grupas ietvaros ir jāsasniedz, bet pēc laika – jāprezentē pārējiem kolēģiem. Tas saliedēs komandu, kā arī neļaus ierūsēt komunikācijas prasmēm un uzstāšanās iemaņām. Microsoft Teams piedāvā lielisku iespēju īstenot kopīgu prezentāciju, ļaujot katram dalībniekam izteikties, pārņemot prezentācijas vadīšanu savās rokās.

Virtuālie treniņi

Grupas fitnesa pārtraukumi var kļūt labs darba rutīnas ieradums. Vai tie ir izstaipīšanās vingrinājumi, vienkārša un relaksējoša joga, vai tikai acu kustības un elpošanas vingrinājumi – kopīga darbošanās ļaus gan komunicēt citādā veidā, gan uzturēt sevi labā fiziskā formā.

Atceries, ka komunikācija kolēģu vidū ir panākuma atslēga ceļā uz harmonisku organizācijas iekšējo kultūru, indivīdu pozitīvām emocijām, labu noskaņojumu darbā un produktivitāti ikdienas pienākumu veikšanā. Iegaumē –  tas, ka Tu strādā no mājām, nekādā ziņā nenozīmē to, ka esi viens!


Uzzini, kā efektīvi izmantot Teams savā ikdienas darbā: SKATĪTIES VEBINĀRU.

 

Speciālistu raksti, ekspertu atzinumi, ieraksti no vebināriem, uzņēmumu veiksmes stāsti un cita informācija, kas var palīdzēt Tavam uzņēmumam sasniegt vairāk ar gudrākiem IT risinājumiem.