Digitalizācijas nozīme produktivitātes celšanā

2022. gada 28. septembrī norisinājās žurnāla iFinanses rīkotā izstāde Uzņēmuma elektronizācija 2022,  kurā piedalījās IT nozares profesionāļi ar mērķi iepazīstināt apmeklētājus ar biznesa risinājumiem, kas ļauj uzņēmuma procesus pārvaldīt efektīvāk. Paralēli izstādei ar viedokli par digitalizācijas lomu mūsdienu dinamiskajā biznesa vidē dalījās 15 lektori – viņu vidū arī dokumentu pārvaldības un organizācijas vadības speciālisti, kā arī Latvijā zināmu uzņēmumu attīstības un pārdošanas vadītāji. Izstādes laikā bija iespējams piedalīties diskusijā par darbinieku labbūtību digitalizācijas procesā, ko vadīja Irina Kostina (zvērināta advokāte), kā arī par e-grāmatvedību, ko vadīja Ilze Palmbaha-Zvirbule (Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas valdes locekle). Kopumā izstādi un forumu apmeklēja vairāk nekā 400 interesenti.

Kā ieviest Panorama 365, kas atvieglos darbu Tavā uzņēmumā?

Sazināties ar ekspertu

ELVA eksperti stāsta par personālvadības digitalizāciju ar Panorama 365 un Business Central

ELVA bija gods būt starp 24 izstādes dalībniekiem, IT nozares pārstāvjiem Latvijā, un prezentēt pašu veidoto personāla pašapkalpošanās portālu Panorama 365, stāstot par tā galvenajām funkcijām: prombūtņu pārvaldība, pieteikumu apstiprināšana, organizācijas struktūras pārvaldība, darba laika uzskaite, noteikumu pārvaldība, atlīdzības pārskats (algas lapiņa), personīgās informācijas pārvaldība, anketēšana un atgādinājumi. Stenda apmeklētājus interesēja, kādas ir portāla priekšrocības, raugoties gan no uzņēmuma personāla vadītāja vai grāmatveža, gan no darbinieku skatupunkta. ELVA eksperti dalījās pieredzē no prakses un stāstīja par portāla integrācijas iespēju ar Microsoft Dynamics 365 Business Central

(foto no iFinanses foto arhīva)

ELVA aptauja par digitalizācijas nozīmi uzņēmumos

Aptauju aizpildīja teju visi ELVA stenda apmeklētāji, par to saņemot košu dāvanu – krāsainas zeķes, kas atgādina, ka gudrāks risinājums slēpjas siltās kājās un digitalizācijā. Aptauju aizpildīja dažādu nozaru un amatu pārstāvji, bet grāmatvežu (20%) un uzņēmuma vadītāju (17%) bija vairākumā. Aptaujas rezultāti rāda, ka pastāv vienprātība tajā, ka uzņēmuma procesu digitalizācijai ir ļoti svarīga loma, īpaši aprēķinot darbinieku algas. Neskatoties uz šo vienprātību un digitalizācijas lomas augsto novērtējumu, biežāk sastopamais veids, kā par savu prombūtni aptaujātie informē vadību, ir ar roku rakstīts iesniegums uz papīra veidlapas (65%).

Pasaules pētījumi ir pierādījuši, ka, digitalizējot procesus, mazinās manuālais darbs, un rodas līdz pat 2 stundām brīva laika – šīs stundas izstādes dalībnieki biežāk izmantotu mācībām un atpūtai, kas sasaucas ar nesenajiem pasaules pētījumiem par darbinieku labbūtību organizācijā. Pastāv liela iespēja, ka, digitalizējot biznesa procesus, šo labbūtības rādītāju iespējams paaugstināt. Secinājums ir viens – digitalizācija dod iespēju justies labi gan uzņēmumam, sakārtojot tā procesu pārvaldību, gan darbiniekiem, patērējot mazāk laika darbietilpīgu un sarežģītu darbību veikšanai.

Ekspertu ieteikumi, skaidrojoši video un veiksmes stāsti par IT risinājumiem biznesa pārvaldībā. Piesakies e-pasta jaunumiem!