Datu kultūra tālredzīga biznesa mērķiem

Datu kultūra ir organizācijā strādājošo cilvēku pārliecība izmantot datus, lai sasniegtu biznesa mērķus. Nāk prātā amerikāņu profesora un vadības konsultanta Viljama Edvarda Deminga teiktā frāze – “bez datiem esi tikai kāds cilvēks ar savu viedokli”. Pētījumi rāda, ka uzņēmumi, kas savus lēmumus balsta datos, peļņu izdevies kāpināt līdz pat 25%. Tāpat ir novērots, ka uz datiem balstīta kultūra palīdz palielināt uzņēmuma ieņēmumus, uzlabo rentabilitāti un darbības efektivitāti, kā arī ļauj stiprināt organizācijas vērtību.

Bieži vien uzņēmums strādā ar vairākām savstarpēji nesaistītām sistēmām, kas sniedz dažādas atskaites bez kopsaucēja. Kā panākt dažādu avotu datu mijiedarbību? Vai iespējams laicīgi uzzināt par biznesam būtiskiem jautājumiem un gūt plašāku priekšstatu par notiekošo? Kādā veidā pamanīt kritiskās zonas, uzlabot pārdošanas procesus un īstajā laikā pieņemt tālredzīgus lēmumus? Uz šiem jautājumiem palīdz atbildēt risinājums, ko izvēlas uzņēmumi, lai iegūtu lielāku datu pārskatu sniegšanas jaudu no neierobežota avotu skaita. Power BI ir jauns, uz mākoņiem balstīts analītikas risinājums, ko, garantējot pilnīgu datu drošību, nodrošina Microsoft. Power BI atzinīgi novērtē 250 000 uzņēmumu visā pasaulē, un tas pēc Gartner veiktā pētījuma ir 2022. gada līderis biznesa analītisko risinājumu vidū. Secinājums ir pamatots – datu kultūra ar Power BI ir analītika prātīgiem lēmumiem.

 

Kā rūpēties par sava uzņēmuma datiem un analizēt tos efektīvāk?

Sazināties

Kādas ir 10 labākās Power BI īpašības?

  1. Vienkārši lietojams, pateicoties risinājumam dizainam.
  2. Vienkārši apgūstams, jo pamatā ir Excel darbības principi (uzzini par ELVA organizētajām Power BI apmācībām TE).
  3. Ļauj veiksmīgi sadarboties ar kolēģiem, veidojot interaktīvus pārskatus un kopīgot tos arī mobilajā lietotnē.
  4. Ļauj ātri uzzināt aktuālāko informāciju visās uzņēmuma nodaļās un izveidot pārskatu (datu imports notiek no 8 līdz pat 48 reizēm dienā).
  5. Ziņo par nobīdēm un brīdina par novirzēm no normas.
  6. Apkopo datus no vairāk kā 100 dažādiem avotiem (ERP, datu bāzes, sociālie tīkli, komunikāciju platformas, mājas lapas u.c.).
  7. Strādā ar liela apjoma datiem.
  8. Pateicoties mākoņpakalpojumam, nodrošina mobilitāti – aktuālā informācija pieejama ikvienam, kuram ir lietotāja tiesības, neatkarīgi no laika, atrašanās vietas vai izmantotās ierīces (planšete, dators vai viedtālrunis).
  9. Interaktīvs – iespējams kopēt, pārveidot, mainīt skatus un noformējumu.
  10. Ļauj atrast nepieciešamo informāciju, izmantojot meklēšanas pogu.

 

Avoti: https://powerbi.microsoft.com/en-nz/blog/microsoft-named-a-leader-in-the-2022-gartner-magic-quadrant-for-analytics-and-bi-platforms/

https://www.forbes.com/sites/forbestechcouncil/2022/06/27/data-culture-what-it-is-and-how-to-make-it-work/?sh=7ea3aa782096

Ekspertu ieteikumi, skaidrojoši video un veiksmes stāsti par IT risinājumiem biznesa pārvaldībā. Piesakies e-pasta jaunumiem!