Kāda ir biznesa digitalizācijas nozīme šodien?

Rudens ir laiks, kad uzņēmumi kaļ plānus nākamā gada aktivitātēm, tādēļ ELVA atsaucās žurnāla iFinanses aicinājumam dalīties savās zināšanās un pieredzē par biznesa procesu digitalizācijas nozīmi šodien un atbalsta iespējām uzņēmumiem konferencē Finanšu prognozes 2023, kurā no vairāku ekspertu – ekonomistu, ministriju pārstāvju, vadītāju, nodarbinātības, nodokļu, finanšu un informācijas tehnoloģiju speciālistu – skatupunkta tika apskatīti aktuālākie finanšu jautājumi, prognozes un iespējas 2023. gadam.

Ņemot vērā energoresursu sadārdzinājumu, uzņēmumiem šogad izstrādāti dažādi valsts atbalsta mehānismi, tostarp, atbalsta programmas digitalizācijai, kas ļautu uzņēmumiem savus pakalpojumus nodrošināt kvalitatīvāk un uzlabot savu konkurētspēju. Uzņēmumiem ir iespēja noteikt savas iespējas digitālajai transformācijai, vēršoties Eiropas digitālās inovācijas centros (Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris vai Latvijas Digitālais akselerators) un aizpildot digitālā brieduma testu, pēc kura tiek noteiktas iespējas un kopā ar ekspertu izstrādāta ceļa karte ar nepieciešamo investīciju apjomu. Kopumā ir dažādi atbalsta virzieni, kā pilnveidot savu uzņēmumu digitāli: iespēja saņemt voučerus (līdz 5000 euro apmērā), grantus (100 000 euro apmērā) vai aizdevumus ar kapitāla atlaidi līdz 30%, kā arī apmācības. Atbalstu sniegs gan Altum, LIAA, Eiropas Digitālās inovācijas centrs vai asociācijas atkarībā, kāda būs noteiktā nepieciešamā investīcija.

ELVA klientu attiecību vadītājs Emīls Kauss konferences laikā veica aptauju, kas ieskicēja konferences dalībnieku gatavību digitalizēt sava biznesa procesus.

Kā efektīvi digitalizēt sava biznesa procesu pārvaldību?

Uzzināt vairāk

ELVA loma Latvijas uzņēmumu konkurētspējas stiprināšanā

Iespēju digitalizēt savu biznesu piedāvājam arī mēs, ELVA ekspertu un programmētāju komanda, kas 18 gadu laikā ir īstenojusi vairāk nekā 400 dažāda mēroga projektus mazās, vidējās un lielās organizācijās Latvijā un citviet Eiropā. ELVA kā Microsoft godalgots partneris visbiežāk ievieš uzņēmumos ERP jeb uzņēmuma resursu pārvaldības risinājumus no Dynamics 365 saimes, kas palīdz sakārtot un automatizēt ražošanas, tirdzniecības, iepirkumu, noliktavas u.c. procesus. Lielu mūsu klientu atsaucību ir nopelnījis analītikas risinājums Power BI, kas strādā ar milzīgu datu apjomu no dažādiem avotiem, kā arī ELVA veidots personāla pašapkalpošanās portāls Panorama 365, kas integrācijā ar pasaulē pieprasīto ERP risinājumu Dynamics 365 Business Central atvieglo darbu algu grāmatvedim un personāla vadītājam. Būtiskākais, ka sistēmu integrācijas un iespējamie scenāriji biznesa digitalizācijai ir dažādi, un tie ir pielāgojami atbilstoši biznesa nozarei un vajadzībām – tieši šī iemesla dēļ ELVA sevi droši dēvē par savu klientu biznesa stratēģisko partneri.

Digitalizācija palīdz sakārtot virkni administratīvo procesu, mazina operatīvos izdevumus un kļūdas, kas rodas no manuāla darba vai vadot informāciju no vienas sistēmas otrā, tā veicina konkurētspēju un ļauj būt elastīgam, pateicoties mākoņpakalpojumiem, ko arvien vairāk izvēlas pasaules un Latvijas uzņēmēju. Arī datu drošība, darbinieku labsajūta un tālredzīgāku lēmumu pieņemšana ir ieguvumi, kas ļaus veiksmīgāk pārvarēt krīzi un stiprināt biznesa mugurkaulu, paplašinot savas līdz šim vēl neapjaustās iespējas.

Vairāk informācijas par atbalstu digitalizācijā izmantotajos avotos:

https://www.em.gov.lv/lv/jaunums/apstiprinata-atbalsta-programma-digitalo-inovaciju-centru-un-regionalo-kontaktpunktu-izveidei

https://business.gov.lv/atbalsta-programmas/atbalsts-digitalizacijai

(raksts tapis sadarbībā ar iFinanses)

Emīls Kauss

Klientu attiecību vadītājs

Vai vēlies uzzināt ko vairāk par ELVA piedāvātajiem biznesa risinājumiem un atbalsta iespējām?