Vizualizē Horizon datus ērtāk ar Power BI

Agrāk šos divus vārdus Horizon un Power BI vienā teikumā negadījās bieži sastapt. Tā kā Microsoft analītikas risinājuma Power BI spilgtākā īpašība ir tolerance, un tas sadarbojas ne tikai ar Microsoft ERP sistēmām (Dynamics 365, Business Central), arī grāmatvedības risinājuma Horizon lietotāji sākuši aktīvi izmantot Power BI priekšrocības. Horizon piekritēji atzīst Power BI kā piemērotu un ērtu datu analītikas risinājumu, kas datus ļauj analizēt uzskatāmāk, nekā to spēj izdarīt pati ERP sistēma. Power BI un Horizon integrāciju nodrošina lietojumprogrammu saskare Rest API, kas ir gluži kā tilts no viena risinājuma uz otru. Salīdzinājumam – Power BI integrācija ar Microsoft ERP sistēmu Dynamics 365 norit caur SQL datu bāzēm jeb pa tiešo. Jāuzsver, ka šis atšķirīgais integrācijas nodrošinājums neliek nekādus šķēršļus Power BI funkcionalitātei vai ātrdarbībai.

Ko labu Power BI paveic ar Horizon esošo informāciju?

Visu to informāciju, ko apstrādā Horizon, dažādos statistikas pārskatos izcili vizualizē Microsoft analītikas risinājums Power BI. Horizon lietotāji visaugstāk novērtē Power BI priekšrocību ievērojami saīsināt ceļu līdz vēlamajam rezultātam. Citiem vārdiem sakot – nonākt līdz informācijai ātrāk, nekā tas ir, izmantojot paša Horizon analītikas funkcionalitāti. Protams, zināmu datu analītiku var veikt arī, neizejot no Horizon sistēmas. Tajā neapšaubāmi var izvērtēt arī uzņēmuma reāllaika informāciju, bet ne tik visaptveroši un salīdzinājumā ar iepriekšējiem periodiem, kā to spēj paveikt Power BI. Piemēram, ar  Power BI atfiltrēt vienu miljonu rindu var nieka vienas minūtes laikā. Īpaša nozīme ir Power BI Time intelligence priekšrocībai, kas vērtīgi papildina Horizon pārskatus. Tā ļauj skatīties MTD un YTD rādītājus, sekot līdzi, piemēram, uzņēmuma apgrozījumam no gada sākuma līdz šodienai, kā arī salīdzināt konkrēta mēneša rezultātus ar iepriekšējo gadu šī paša mēneša rezultātiem. Power BI izmantot var visi uzņēmumā, ne tikai sistēmas Horizon lietotāji. Tā var būt visa uzņēmuma komanda, ieskaitot analītiķi, IT speciālistu, pārdošanas vadītāju un uzņēmuma vadītāju, kuram bieži vien nav kapacitātes meklēt ERP sistēmā vajadzīgos datus, atfiltrēt tos un rezultātā nevajadzīgi patērēt uz to laiku.

Vadītājam – saprotami un skaidri par notiekošo organizācijā

Nav melots, sakot, ka ikviens uzņēmuma vadītājs svarīga lēmuma pieņemšanas brīdī reiz ir pamatīgi lauzījis savu galvu. Parasti klienti saskaras ar vairākiem šķēršļiem. Lielākoties tas ir kompetences trūkums konkrētā ERP sistēmā, lielais datu apjoms, kurā trūkst kopaina, iztrūkst reāllaika informācijas vai dati ir kļūdaini. Ja netiek meklēts risinājums, kā atvieglot šo ceļu līdz prasmīgai analītikai, nereti gadās, ka vadības līmenī var tikt pieņemti kļūdaini lēmumi. Tas var negatīvi ietekmēt uzņēmuma peļņu, ko neviens nevēlas. Power BI dod iespēju ātri aplūkot katru biznesa elementu no dažādiem skatu punktiem un dažādos laikos vizuāli saprotamā noformējumā. To nodrošina vizuāli pievilcīgās tabulas, diagrammas un kartes. Vēl svarīgāk – šo ainu redz visa uzņēmuma komanda, un vadības sapulcēs visi runā vienā valodā. Praksē pieredzēts, ka Horizon klientiem īpašu prieku sagādā vieglā darba uzsākšana ar Power BI. Pirms tam risinājumu var pamēģināt arī ar Power BI Desktop, kas brīvi pieejams bez maksas. ELVA kā uzņēmumu digitalizācijas partnerim lielāko gandarījumu sagādā fakts, ka klienti aizraujas ar pašu datu analītiku, pateicoties tieši Power BI intuitīvajam dizainam un veidam, kā tas saprotami un vienkārši pastāsta par šķietami sarežģīto.

Kā analizēt biznesa datus efektīvāk ar mūsdienīgu datu analītikas rīku?

Sazināties

Dinamiska analītika ar īsāku ceļu līdz rezultātam

Analizēt ar Horizon viegli ir biznesa datu analītiķim, bet ne vadītājam vai pārdošanas speciālistam, jo nepieciešama atbilde tagad un tūlīt. Power BI pievilcības pamatā ir tā spēja analizēt visaptveroši un ļaut lietotājam pašam radīt datu attēlojumu, ko lietot ikdienā, pēc tam to interpretēt, prezentēt sapulcēs un koplietot ar kolēģiem. ELVA klienti, kuri ikdienā izmanto Horizon, novērtē Power BI iespējas ātrāk tikt pie statistikas pārskatiem, ātrāk atfiltrēt datus, izveidot dažādus pārskatus veiklāk, nekā tas iespējams Horizon sistēmā. Pateicoties Power BI plašajām datu filtrēšanas iespējām, lietotājs var piekļūt ērti  finanšu pārskatiem, veikt preču kustības analītiku, projektu pārdošanas un iepirkuma analīzi, skatīt informāciju par debitoriem un kreditoriem. Ir situācijas, kad kolēģis jau ir izveidojis Power BI pārskatu. Laika taupīšanas ietvaros, to var tikai mazliet pamainīt, piemēram, pieliekot klāt šī brīža situācijai pagātni un tādā veidā izvērtēt KPI periodos.

Ko vēl Power BI iztulko no Horizon?

Horizon lietotāji visbiežāk lieto noliktavas, iepirkumu, pārdoto daudzumu, kreditoru un debitoru pārskatus, tāpat arī peļņas un ieņēmumu, klienta groza un tā raksturojuma Power BI pārskatus. Power BI sniedz atbildes uz sarežģītākajiem jautājumiem, piemēram, cik darbinieku ir klientam, vai uzņēmums ir mazumtirgotājs un tā līdz neskaitāmās kategorijās par katru klientu. Power BI spēj atbildēt uz jautājumiem, kas rūp pārdošanas vadītājam. Piemēram: ko un cik daudz es pārdodu vairumtirgotājiem, cik pārdodu uzņēmumiem ar virs 100 darbiniekiem ar noteiktu peļņu. Informācija lieliski palīdz pārdošanas kampaņu veidošanā, kā arī vadībai dod vīziju par to, kurš patērē produktu, cik daudz un kuros reģionos, kā mainās pirkšanas paradumi un kas to var ietekmēt. Uzņēmējam tas neļauj nomaldīties no pareizā ceļa un pastāvīgi uzturēt saikni ar  patērētāju.

Ko Microsoft Power BI dod biznesam?

Power BI nosaukums cēlies no vārdu savienojuma biznesa inteliģence (BI). Tās būtība ir nodrošināt pašreizējo, vēsturisko un paredzamo datu skatījumu produktu un departamentu līmenī efektīvākai lēmumu pieņemšanai un stratēģiskajai plānošanai. Šo vārdu savienojumu biežāk pamana un lieto tie uzņēmumi, kuriem rūp uzņēmējdarbības attīstība. Microsoft Power Platform saimē ir šāds vieds biznesa informācijas rīku kopums Power BI, kas domāts datu analīzei un informācijas apmaiņai. Power BI ir iecienīts pasaules organizācijās un pelnīti ieguvis līdera titulu. Saskaņā ar pētījumu un konsultāciju kompānijas Gartner  datiem, Power BI ir straujāk augošais BI instruments pasaulē ar 100 miljons sekotājiem. Power BI informatīvie paneļi sniedz plašu pārskatu biznesa lietotājiem par vissvarīgākajiem rādītājiem vienkopus, dati pastāvīgi un automātiski atjaunojas un ik reizi tiek nodrošināti reālajā laikā un kas ne mazāk svarīgi – pieejami visās personālajās ierīcēs. Power BI pārskatā iespējams analizēt gan uzņēmuma pārdošanas datus konkrētās dienās un mēnešos, gan konkrētos veikalos, valstīs utt. Rezultātā var izdarīt secinājumus, kas palīdz attīstīt biznesu. Ir bezgalīgi daudz veidu, kā datus analizēt. Kāds var iebilst un teikt – tas pats Excel vien ir, tomēr ar vienu pašu Excel failu vizualizēt ir ļoti grūti, tāpat arī tā kapacitāte ir ierobežota, pretstatā Power BI, kas veikli strādā ar jebkuru datu apjomu, aptverot visus uzņemamam svarīgos datu avotus.

Power BI uzlabo komandas produktivitāti

Power BI apkopo informāciju vienas platformas ietvaros un pēc tam modelē to, pildot lēmuma pieņemšanas atbalsta rīka funkcijas. Tas apkopo informāciju no ERP sistēmas u.c. uzņēmumam svarīgiem datu avotiem, piemēram, Google Analytics. Analītikas risinājums strukturē informāciju un saprotami to pasniedz, ļaujot to arī koplietot ar citiem. Process notiek automatizēti, pēc augstiem Microsoft drošības standartiem un fonā biznesa norisēm. Nav nepieciešams no jauna pieprasīt datu atjaunošanu vai lūgt piekļuvi kādai informācijai. No jebkuras vietas, arī no viedtālruņa, ikdienā izveidotās un lietotās atskaites pieejamas uzreiz. Power BI palīdz pārvaldīt uzņēmuma loģistiku, personāla vadības procesus (HR), pārdošanas (CRM) rezultātus, finanses, mārketingu u.c. Katra nodaļa var apskatīt sev aktuālos datus jebkurā brīdī un vizuāli skaidrā un izprotamā formātā.

Ātrā biznesā mūsdienīga analītika

Šodien gandrīz jebkurā profesijā un uzņēmējdarbības nozarē būtiska nozīme ir datiem. To ir ļoti daudz un tie ir dažādi: finanšu, pārdošanas, klientu, darbinieku un citi. To savlaicīga, ērta un kvalitatīva apstrāde ir uzņēmuma konkurētspējas pamatā. Power BI otra spilgtākā īpašība pēc tā ātrdarbības un spējas analizēt liela apjoma datus, ir tā intuitīvais dizains un vienkāršība. Nav nepieciešams grāds analītikā, lai saprastu informācijai, kurai lietotājs var piekļūt. Jāuzsver, ka piekļuvi informācijai šķir tikai daži datora peles klikšķi. Tāpat arī – katrs lietotājs var pielāgot datu skatu savām vajadzībām un funkcijām, kas saistīta ar viņa lomu organizācijā. Svarīgi – nav jāveic nepastrādātu datu segmentēšana, jo Power BI to jau ir paveicis. Tas gluži kā sadarbības partneris veicina informācijas apmaiņu starp nodaļām un komandas biedriem. Power BI serviss atrodas drošā mākonī. Šāda piekļuves neierobežotība nekavēt sadarbību un kāda projekta attīstības gaitu. Pateicoties mākoņpakalpojumam, ar izveidotajiem pārskatiem var dalīties ar saviem kolēģiem, kas būtiski ietaupa laiku un sekmē darba efektivitāti.

Noskaties video par 7 Power BI jaunumiem, kas palīdzēs efektīvāk analizēt biznesa datus.

Ekspertu ieteikumi, skaidrojoši video un veiksmes stāsti par IT risinājumiem biznesa pārvaldībā. Piesakies e-pasta jaunumiem!