ELVA birojā viesojas topošie programmētāji

2022. gada 13. oktobrī karjeras portāls Prakse.lv rīkoja ikgadējo Atvērto durvju dienu dažādos Latvijas uzņēmumos. Arī mēs, ELVA komanda kā augsti novērtēts Microsoft partneris Latvijā, pie sevis uzņēmām studentus, kuri par savu karjeras ceļu ir izvēlējušies tieši informācijas tehnoloģiju (IT) nozari. Ciemošanās laikā topošajiem programmētājiem bija iespēja iepazīties ar ELVA uzņēmuma kultūru, piedalīties konkursā un iziet ekskursijā pa biroja telpām. Pasākums noritēja gan klātienes dalībniekiem (vairāk nekā 30 cilvēki), gan interesentiem tiešsaistē (28 cilvēki), viņu vidū bija arī Rīgas Tehniskās Koledžas skolēni un Rīgas Tehniskās Universitātes studenti.

Vai vēlies veidot IT karjeru uzņēmumā ELVA, kas ir godalgots Microsoft partneris Latvijā?

Apskatīt aktuālās vakances

ELVA prioritāte ir laimīgs darbinieks, tādēļ nozīme ir apmācībām un iespējai strādāt attālināti

Zināms, IT ir viena no mūsdienu visstraujāk augošajām karjeras jomām, un tā ir pieprasīta visā pasaulē – izņēmums nav arī Latvijā. Šī gada sākumā IT nozarē bija izsludinātas vairāk nekā 2000 vakances. Latvijā jau vairākus gadus trūkst ap 3000 IT jomas darbinieku. Prognozes ļauj secināt, ka šādi tas turpināsies vēl turpmākos 10 gadus. Apzinoties to, ELVA par savu prioritāti ir izvirzījusi nodrošināt savam darbiniekam iespēju justies ērti komandā, kurā viņš strādā. Tas tiek īstenots ar apmācībām un saliedēšanas pasākumiem, kā arī ar iespēju izvēlēties sev vēlamo darba modeli – darbiniekiem ir iespēja strādāt labiekārtotā birojā, attālināti vai daļēji attālināti, jo, kā rāda pasaules pētījumi – šādu modeli izvēlas vairāk nekā 90% aptaujāto IT nozares darbinieku (Latvijā gandrīz 40%). 

ELVA personāla atlases un attīstības vadītāja Daina Ēce ir sagatavojusi padomu ceļvedi atlases intervijā, kas Tev var noderēt:

  1. Sagatavojies intervijai, iepazīsti pirms tam uzņēmumu – tas dod iespēju vairāk runāt pa vakanci un savām vēlmēm, kā arī “iedod” sajūtu, ka vēlies strādāt tieši konkrētajā uzņēmumā.
  2. Ja intervija notiek attālināti, laicīgi pārbaudi, vai viss tehniski ir kārtībā. Ja intervija notiek klātienē, tad ierodies laicīgi (ne ātrāk kā 15 min pirms intervijas sākuma).
  3. Intervijā esi atklāts, bet neaizraujies. Arī pārāk liela atklātība par labu nenāk, ir jāatbild uz jautājumiem pēc iespējas konstruktīvāk.
  4. Sūtot savu CV, uzraksti labu pieteikuma vēstuli, kurā norādi, kāpēc tieši Tu esi piemērots šai vietai, pamatojoties uz savu CV.
  5. Ja esi apslimis vai ir kādi citi personiski iemesli, kādēļ nevari ierasties norunātajā laikā, nebaidies pārcelt interviju, jo gala iznākumu noteiks kvalitatīva saruna.

Izmantotie avoti: www.itcareersecrets.com | Tech Jobs: Five Biggest Trends for 2022, https://ir.lv/2022/10/03/apgut-programmesanu-var-ne-tikai-gados-jauni-cilveki/

Ekspertu ieteikumi, skaidrojoši video un veiksmes stāsti par IT risinājumiem biznesa pārvaldībā. Piesakies e-pasta jaunumiem!