Vairākus gadus uzņēmums Cesvaines Piens izmantoja datu vizualizācijas un analītikas rīku QlikView, kas nodrošināja dažādu svarīgāko uzņēmuma datu pārskatu. Taču šī rīka lietošana nebija pietiekami intuitīva un datu atlase bija ļoti sarežģīta.

Lai spētu iltermiņā konkurēt un attīstīties, uzņēmuma vadība pieņēma lēmumu pilnībā atteikties no iepriekšējā risinājuma un ieviest jaunu un mūsdienīgu datu analīzes un vizualizācijas rīku Microsoft Power BI, kas spēj nodrošināt spēcīgu analīzi no datiem, kas iegūti teju no jebkuras lietotnes vai iekārtas.

Izaicinājumi

Automatizēt atskaišu veidošanu, maksimāli samazinot manuālo darbu

Saņemt aktuālo informāciju, lai salīdzinātu plānoto ar reālo situāciju

Pielāgot savām vajadzībām datu atlasi un to vizualizēšanu

Risinājums

Par piemērotāko risinājumu izvēlēts Microsoft Power BI analītikas rīks, ar kura ieviešanu visi būtiskākie pārdošanas dati no Microsoft Dynamics NAV automātiski tika eksportēti uz Power BI, nodrošinot aktuālākos datus reāllaikā, ikvienā vietā un no jebkuras ierīces ar interneta pieslēgumu.

Ieguvumi

  • Operativitāte un mobilitāte

    Tika panākta operatīva ikdienas darbu veikšana un lēmumu pieņemšana neatkarīgi no atrašanās vietas.

  • Ērta un droša datu atlase un atspoguļošana

    Tagad ir ērti strādāt ar uzņēmumam svarīgiem rādītājiem un atspoguļot datus saprotamā veidā - caur pielāgotām datu vizualizācijām. Kā arī ir parādījās iespēja definēt atšķirīgus datu piekļuves līmeņus, lai katrs Power BI lietotājs redzētu tikai viņam pieejamo informāciju.
    Visbiežāk lietotā Power BI atskaite – plānotais pārdošanas apjoms pret izpildi
    Mīļākā Power BI funkcionalitāte – pieeja datiem savā telefonā bez manuālas atskaišu veidošanas

Atsauksme

Power BI ir uzskatāms, viegli lietojams un uztverams veids, kā atspoguļot datus. Šis vienkārši pielāgojamais rīks ļauj vizualizēt un apkopot datus dažādos sev ērtos veidos, kas ļauj ātri koncentrēties uz problēmu identificēšanu un operatīvu lēmumu pieņemšanu.

Agris Skvarnovičs

Cesvaines Piens izpilddirektors

€ 13.5 milj.

apgrozījums 2019. gadā

BIO produktu ražotājs

100

gadu pieredze

Siera šķēlīšu ražošanas līderis Latvijā

Viens no lielākajiem darba devējiem novadā

Eksports uz vairāk nekā 15 pasaules valstīm

Izmantotie produkti