SIA MySport ir sportiski aktīvu domubiedru veidots Latvijas uzņēmums, specializēts sporta preču veikals, kurā pieejams viss nepieciešamais riteņbraukšanai, skriešanai, distanču slēpošanai, pārgājieniem, brīvā laika aktivitātēm pieaugušajiem un bērniem.

Izaicinājumi un vajadzības

Regulāri un ātri iegūt objektīvu informāciju no uzticama avota

Tikt līdzi strauji augošai datu plūsmai

Izvairīties no datu kopēšanas un dažādām datu bāzēm

Ja neizdodas noskatīties video, spied šeit.

Ieviestais risinājums

Power BI

 •  Power BI preču nepieciešamība plauktos jeb plauktu papildināšanas pārskats, lai noliktavā ātri var papildināt pieprasītākās preces
 • Power BI preču pārdošanas apjoma, preču aprites cikla un kreditoru, debitoru pārskats efektīvai preču daudzuma, sortimenta un aktivitāšu plānošanai

Ieguvumi

 • Pārdošanas apjoma prognozēšana, balstoties uz reāliem datiem

  MySport uzņēmumam Power BI palīdz labāk prognozēt pārdošanas apjomus un pieņemt pareizos lēmumus, ļaujot strādāt produktīvāk. Piemēram, saplānot preču tirdzniecību tiem produktiem, kas šobrīd atrodas noliktavā un ir piemēroti konkrētiem laikapstākļiem un aktuālajai sezonai. Power BI norāda ejošāko preču kategorijas un zīmolus dotajā brīdī. Dati analītikas risinājumā atspoguļo arī modes tendences un tirgus apstākļus, kas objektīvi palīdz skaidrot pārdošanas rezultātus un ļauj izdarīt virkni vērtīgu secinājumu nākotnes aktivitātēm. Šobrīd uzņēmumā prognozes tiek veiktas, nevis, balstoties uz sajūtām, bet uz reāliem un nomērāmiem faktiem.

 • Veiksmīgu pārdošanas kampaņu plānošana

  Pārdošanu īstermiņā un ilgtermiņā ietekmē klientu iepirkšanās paradumi un kultūra. Piemēram, ja kāda preču kategorija nav aktuāla dotajā brīdī, komanda plāno pārdošanas veicinošu kampaņu, kas palīdz šo produktu vai produktu grupu izcelt. Pateicoties Power BI, ātri un vienkārši var saprast, kuros uzņēmuma veikalos un reģionos konkrētas preces tiek pārdotas vairāk un kādā laika periodā, ļaujot izprast un prognozēt finanšu plūsmu. Šī visaptverošā informācija ļauj realizēt pārdošanu veicinošus pasākumus un pēc tam arī noteikt, vai tās ir sekmējušas pašu pārdošanu un izpildījušas izvirzīto mērķi.

 • Datos balstīti lēmumi

  MySport tirdzniecības modelis lielā mērā ir balstīts uz laikapstākļiem, gluži kā ikviena mārketinga aktivitāte – uz precīziem datiem. Šobrīd Power BI ir kā spogulis, kas parāda gan laikapstākļus, gan klientu pirkšanas paradumus, ļaujot pieņemt lēmumus ne tikai par preču pasūtīšanu un kampaņu realizēšanu, bet arī noteikt, kurš darbinieks kurā pozīcijā sevi prot parādīt vislabāk. Šāds informatīvs skats ir arī uzņēmuma tuvākais nākotnes mērķis saistībā ar Power BI. Uzņēmums no šīs informācijas būs liels ieguvējs, jo tā pozitīvi ietekmēs apkalpošanas kvalitāti un līdz ar to – palielinās pārdošanas apjomus.

 • Automatizācija un ātrums

  Power BI nodrošina atskaites, kas acumirklī parāda ainu ar pārdošanai nepieciešamo informāciju, lai vadība spētu maksimāli ātri noreaģēt un iekļaut plauktos pieprasītākos un aktuālākos produktus. Power BI palīdz ātrāk izveidot jaunus pasūtījumus – tekošos un arī nākamajai sezonai. Kopumā šī priekšrocība saīsina laiku, kas tiek patērēts pasūtījumu veikšanā. Pēc uzņēmuma grāmatvedes teiktā – Power BI strādā tavā vietā, jo dati tiek iegūti automātiski, nav nepieciešams veidot atskaišu tabulas. Ikviens darbinieks virtuālās atskaites var apskatīt sev vēlamā laikā un vietā no jebkuras ierīces. Pirms Power BI grāmatvede veica datu atjaunošanu katru dienu, tagad tas notiek automātiski, ietaupot vismaz vienu stundu dienā.

 • Precīza preču pasūtīšanas veikšana noliktavā

  Power BI nodrošina nepieciešamo informāciju precīzai noliktavas plānošanai. Risinājums ļauj ne tikai savlaicīgi pasūtīt preces atbilstoši sezonai un laikapstākļiem, bet arī objektīvi izprast, kuras tieši preces tiek pārdotas papildus un kādos preču salikumos. Šāda daudzpusīga informācija par katru pārdoto preci ļauj izvēlēties atbilstošāko preču klāstu un daudzumu. Process ir pielīdzināms dialogam ar klientu – Power BI ļauj sadzirdēt un reaģēt uz klienta vajadzībām ātrāk un efektīvāk.

 • Liela apjoma datu apstrāde

  Pirms Power BI ieviešanas, grāmatvede gatavoja atskaites katru dienu. Mēdza būt situācijas, kad kāds no darbiniekiem veidoja savas atskaites vai tulkoja datus, kā pats prata, tādēļ arī viedokļi mēdza atšķirties. Šobrīd visi uzņēmumā informāciju redz un interpretē vienādi. Pateicoties Power BI kapacitātei, risinājums ļauj apstrādāt liela apjoma datus, uzkrādams visaptverošu informāciju par katru veikala klientu un pārdoto preci.

 • Iekšējās komunikācijas uzlabošanās

  Bieži vien uzņēmuma grāmatvedība informāciju redz, izmantojot savus resursus, un pārējie darbinieki vai vadība pat nezina aktuālo situāciju vai novērtē to citādi. Power BI ir iespēja nodod svarīgāko informāciju vienādi visiem uzņēmuma darbiniekiem. MySport grāmatvede uzsver, ka uzņēmuma darbiniekiem ir interesanti redzēt šo informāciju, jo tā palīdz saskatīt ieguldītā darba rezultātus. Tas pozitīvi ietekmē gan darba motivāciju, gan lojalitāti pret darba devēju, kas vēlāk pozitīvi rezultēsies interesē strādāt pēc iespējas labāk.

 • Kvalitatīva pircēju paradumu analītika

  Laikā, kad tirgus ir piesātināts ar brīvā laika un sporta precēm, uzņēmumam svarīgi ir piesaistīt klientu un spēt atbildēt uz viņa vajadzību brīdī, kad viņš izdara lēmumu. Piemēram, rūpēties, lai veikalā vasarā būtu plaša izvēle ar velosipēdiem un skriešanas apaviem, bet ziemā – kvalitatīvas ziemas apģērbs un slēpes. Power BI ļauj analizēt tirgu, izprast klientu vēlmes, iespējas, uzticību zīmoliem un saprast, kādi mainīgie apstākļi to visu ietekmē. Zinot šo pilno ainu, ir iespēja efektīvāk plānot vai mainīt gan sortimentu sezonās, gan pārdošanas kampaņās.

 • Ātra ieviešana un vienkārša komunikācija

  ELVA ieviesa Power BI, uzklausot uzņēmuma idejas un īstenojot tās īsā laikā – vien 2 nedēļu laikā. Ieviešanas un vēlāk mācību process notika attālināti, Teams platformā. Turpat vai e-pastos notiek arī ērta ikdienas saziņa par jaunu atskaišu ieviešanu vai kādiem specifiskiem jautājumiem. Sadarbību raksturo ātrums un elastība, kas atbilst arī MySport kolektīva dinamiskajai ikdienai. Runājot par mācībām Power BI vidē, uzņēmuma grāmatvede atzīst, ka pēc tām nebija tik liels pieprasījums, kā sākotnēji šķita, jo sistēmā viss bijis uzreiz saprotams. Kā grāmatvede pārliecinoši saka: “Ja iepriekš ir bijusi kaut mazākā pieredze darbā ar Excel programmu, tad te grūtībām nevajadzētu rasties.”

 • Drošības sajūta un uzticamība

  Power BI spēj racionāli skaidrot pārdošanas kāpumus un kritumus, ļaujot uz šiem biznesa procesiem paskatīties objektīvi. Uzņēmums ir ieguvējs, jo gan grāmatvedis, gan vadība un visi uzņēmuma darbinieki nu runā vienā, datos balstītā valodā. MySport grāmatvede to salīdzina ar lidojuma skatu un tiltu, kas parāda informāciju abām pusēm maksimāli saprotamā veidā.

 • Lietotājam saprotams risinājums ar intuitīvu dizainu

  Power BI risinājumam ir intuitīvs izskats, kas saprotami ļauj nonākt pie vēlamā rezultāta jeb rast atbildes uz aktuāliem jautājumiem nekavējoties. MySport grāmatvede atzīst, ka ikviens, kurš izprot diagrammas un ir tās veidojis, noteikti nesagādās problēmas šo informāciju nolasīt Power BI virtuālajās atskaitēs un izprast biznesa KPI.

MySport atsauksme par sadarbību ar ELVA

Nonācām pie atskaišu sistēmas ieviešanas, jo sapratām, ka trūkst laika un informācijas objektīvai lēmumu pieņemšanai. Tā kā ikdienā daudz sportojam un jāatrod laiks ģimenei, nevar sēdēt Excel tabulās un burties starp daudzām rindām – jādod vaļa atskaišu sistēmai, lai Power BI strādātu mūsu vietā. Sadarbība ar ELVA ir viegla, ātra un visām pusēm saprotama. Mūsdienās, kad laiks skrien ātri, uzskatu, ka sistēmas ieviešana nenāks par sliktu nevienam uzņēmumam.

Gatis Svētiņš

SIA MySport valdes loceklis

Uzņēmums dibināts 2011. gadā Latvijā

Latvijas veiksmes stāsts – pilnībā pieder latviešu uzņēmējiem

Komandas veido sportisti, kuri regulāri piedalās sacensībās, tādēļ zina par inventāru no savas pieredzes

Lielākā skriešanas apavu siena Latvijā

Komandu veido kopīga vīzija par aktīvu dzīvesveidu

Izmantotie produkti