Noliktavas pārvaldības sistēma kā digitalizācijas mērķis ar ES atbalstu

ELVA ekspertam Aigaram Klucim bija iespēja dalīties savā pieredzē un dažādās vērtīgās pārdomās Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera un Digitālās inovācijas centra rīkotajā un Eiropas Savienības finansētajā vebinārā Noliktavu uzskaites un inventāra pārvaldības sistēmas.

Uzņēmums aug, un līdz ar to aug arī tā dati, kas rosina domāt par ERP sistēmu, lai tā automatizētu procesus un ievērojami tos uzlabotu. Statistika ir vienkārša un spilgta: 99% no ELVA klientiem vēlas zināt precīzi un laikā, cik daudz ir preces noliktavā tieši tagad, kas norāda uz pamatotu un loģisku nepieciešamību ieviest uzņēmumā musdienīgu un ērtu noliktavas pārvaldības sistēmu. Piedaloties dažādās izstādēs un runājot ar dažādu organizāciju pārstāvjiem, saprotam, ka vismaz 80% no viņiem ir gatavi digitalizēt sava biznesa procesus, tomēr par ES atbalstu biznesa digitalizācijā ir dzirdējuši salīdzinoši maz. Aicinām noskatīties pilnu vebināra ierakstu, jo tā noslēgumā ir plašāks skaidrojums par iespējamo ES atbalstu, detalizēta informācija pieejama arī TE

Aigars savu stāstu par digitālas noliktavas pārvaldības nepieciešamību ilustrēja ar attēlu, kurā galvenais priekšvēstnesis, kas ziņo, ka uzņēmumam ir vajadzīgas pārmaiņas, ir darbā pieļautās kļūdas. Citiem vārdiem sakot, ja sistēma kļūdās, tad tā to dara sistemātiski, un to var mainīt, uzlabojot sistēmas funkcionalitāti, taču cilvēka pieļautās kļūdas attīstās neprognozējami un, palielinoties pienākumiem un veicamo darbu apjomam – to kļūst ievērojami vairāk, no kā cieš uzņēmums.

Vēlies sakārtot savu noliktavu un automatizēt darbietilpīgus procesus tajā?

Sazināties

Dinamika un konkurenti pieprasa uzticamu sistēmu ar visaptverošu procesu pārvaldības iespēju

ELVA pieredze rāda, ka noliktavu vadītāji, pirmkārt, vēlas daudzpusīgi uzskaitīt informāciju, precīzi izvietot preces un noteikt to skaitu un atrašanās vietu noliktavas plauktos vai zonās. Tajā pašā laikā daudz ir tādu noliktavas vadītāju, kuri zina preču atlikumus tikai dienas beigās. Tāpat arī prakse rāda, ka uzņēmējiem ir būtiski ietaupīt laiku, apstrādājot iepirkumu pasūtījumus, kā arī atsekot dažādām darbībām, kas veiktas ar precēm, kas ir noderīga funkcija ienākušu sūdzību gadījumos. Dinamiskais laikmets pieprasa automatizēt darbietilpīgus procesus, tādēļ uzņēmējus uztrauc jautājumus – kā gudrāk izveidot pārdošanas pasūtījumus, ērti aprēķināt preču pašizmaksu un veikt preču inventarizācija, kas ļautu arī ievērojami mazināt manuālo darbu.

ERP sistēmas ieviešana sākas ar vēlmi mainīties un tikai tad rūpīgas izpētes un sarunu ceļā tiek izvirzīts jautājums – kas noliktavā ir jāatrisina? Diskusijas, sarunas, mērķa nospraušana un spēja atvēlēt laiku apmācībām un sistēmas funkcionalitātes testēšanai ir darbības, ar kurām jārēķinās jaunas sistēmas ieviešanā, kas vēlāk pozitīvi atmaksāsies ērtā darbā sistēmā, bez kuras ikdiena tikpat kā vairs nebūs iedomājama.

Dynamics 365 Business Central (Navision) kā mūsdienīgs ERP risinājums

Dynamics 365 Business Central aptver visus biznesam svarīgos procesus, tostarp noliktavas pārvaldību. Šīs ERP noliktavas sistēmas funkcionālās iespējas ir plašas, un tās aptver: preču kategorizēšanu, preču inventarizāciju, preču iepirkumus, noliktavas atlikumus, preču kustības izsekošanu, preču pašizmaksas uzskaiti, preču pārdošanu un pārvietošanu.  

Video saturs:

0:00 Ievads

0:44 Kādēļ mainīt esošo pārvaldības sistēmu uz jaunu ERP sistēmu: pazīmes, kas uz to norāda

3:22 Microsoft Dynamics 365 Business Central funkcionālās iespējas

5:31 Ieguvumi un priekšrocības, izmantojot noliktavas pārvaldības sistēmu

9:13 Kā notiek noliktavas pārvaldības sistēmas ieviešana un kāda ir cilvēkresursu loma tajā

12:32 Jautājumi un atbildes

Ekspertu ieteikumi, skaidrojoši video un veiksmes stāsti par IT risinājumiem biznesa pārvaldībā. Piesakies e-pasta jaunumiem!