Noliktavas procesi ir veiksmīga biznesa stūrakmens

63% aptaujāto ELVA klientu saka, ka sakārtota noliktava un noliktavas procesi ir veiksmīga biznesa stūrakmens. Ir dzirdēts arī teiciens – “Parādi man savu noliktavu, un es pateikšu, cik veiksmīgs ir tavs bizness”. Savukārt ELVA Klientu attīstības vadītājs un Business Central eksperts Aigars Klucis saka: “Ja sistēma kļūdās, tad tā to dara sistemātiski, un to var mainīt, uzlabojot sistēmas funkcionalitāti, taču cilvēka pieļautās kļūdas attīstās neprognozējami un, palielinoties pienākumiem un veicamo darbu apjomam – to kļūst ievērojami vairāk, no kā cieš uzņēmums.” Uzņēmumi kļūst lielāki, ar standarta pieeju vai Microsoft Excel vien nepietiek, lai efektivitāte un klientu apmierinātība augtu, tādēļ organizācija ir tikai ieguvēja, aplūkojot noliktavas uzskaites sistēmu funkcionālas priekšrocības.

Dynamics 365 Business Central ir ERP sistēma, kas ietver sevī plašu funkcionalitāti visaptverošai biznesa procesu pārvaldībai: projektu vadībai, atskaitēm un analītikai, ražošanai, finanšu pārvaldībai, pārdošanai, iepirkumiem un noliktavai. Resursu vadība iespējama arī no mobilās ierīces un tā integrējas ar citiem biznesam nepieciešamajiem risinājumiem, piemēram, Power Platform produktiem.

Ieguvumi un priekšrocības

  1. Daudzpusīga informācijas uzskaite
  2. Precīza preču izvietojuma un skaita noteikšana
  3. Laika ietaupījums automatizētu iepirkumu pasūtījumu apstrādē
  4. Noliktavas darbību ar precēm atsekošana
  5. Pārdošanas pasūtījumu veidošana
  6. Preču pašizmaksas pārvaldība un uzskaite
  7. Preču inventarizācija
  8. Manuāla darba mazināšana
  9. Sakārtota struktūra, nodalītas atbildības un uzdevumi

Video saturs:

0:00 Ievads

01:30 Scenārijs resursu pārvaldībā, ja darba apjoms manāmi pieaug

05:20 Dynamics 365 Business Central funkcionālās priekšrocības un integrācijas iespējas visaptverošai biznesa pārvaldībai

07:17 Noliktavas uzskaites ieguvumi, ko visaugstāk novērtē uzņēmumi

09:26 Business Central sistēmas demonstrācija par iepirkumu plānošanu

12:35 Business Central sistēmas demonstrācija par pārdošanas cenu definēšanu

14:14 Business Central sistēmas demonstrācija par pašizmaksu un tiešajām izmaksām

17:35 Ieguvumi un priekšrocības, izmantojot Business Central darbā ar piegādātājiem, precīzu preču izvietošanu, darbību atsekošanu, pašizmaksu un inventarizāciju

21:36 Business Central ieviešanas process

23:40 Jautājumi un atbildes

Kā automatizēt noliktavas pārvaldību ar Business Central?

Sazināties

Atbildes uz vebināra jautājumiem:

Kā parasti noliktavas darbinieki pieņem jauno sistēmu, ar kādiem izaicinājumiem jārēķinās?

Scenārijs ir individuāls un atkarīgs no pieredzes – ir organizācijas, kuru darbinieki ir atvērti jaunajam. Ir tādas, kuru darbinieki vairāk pretojas jaunai pieredzei un sapratne par sistēmas noderīgumu atnāk vēlāk. Viens no lielākajiem izaicinājumiem – ja sistēmas ieviešanā ELVA komanda, piemēram, pavada 100 darba stundas, tad uzņēmumam jārēķinās, ka darbs būs jāiegulda arī tās darbiniekiem, ka process notiek sinerģijā.

Vai iespējams savienot iepirkumu sistēmas pasūtījumu ar piegādātāja ERP sistēmu, lai nevajadzētu pasūtījumu likt viņu sistēmā vai sūtīt pa e-pastu?

Jā, ir vairāki risinājumi un izstrādātas Business Central integrācijas, kas nodrošina automatizētu dokumentu apmaiņu ar citu uzņēmumu.

Ar kādu nozaru uzņēmumiem pašlaik jums ir pieredze, ieviešot Business Central? Ja iespējams – nosauciet kādus no tiem.

ELVA komandai ir pieredze darbā ar maziem un vidējiem uzņēmumiem – ražotājiem, tirdzniecības uzņēmumiem, dažādu pakalpojumu sniedzējiem. Esam plecu pie pleca kopā ar Depozīta Iepakojuma Operatoru izstrādājuši viņu uzskaites sistēmu, palīdzējuši visaptveroši pārvaldīt procesus Lidostā Rīga un daudz vēl – spilgtākos pieredzes stāstus iespējams aplūkot te.

Rēķini par piegādi bieži atnāk pēc ilgāka laika, kas attiecīgi neparāda pareizu pašizmaksu. Vai tikko saņemtas preces izmaksām var piemērot aptuvenos vidējos piegādes izmaksas no iepriekšējās statistikas, kas ļautu kaut cik aptuveni noteikt reālo preces pašizmaksu, kur būtu ietverts transports?

Jā, ir iespējams veikt vidējos aprēķinus starpības iegūšanai – starp vidējo uzlikto pašizmaksu un reālajām izmaksām.

Kādas atskaites paredz ERP sistēma? Noliktavas atlikumi, finanšu rādītāji?

Business Central atskaites ir daudz un dažādas. Pasūtījumu apstrādē tās ir: iepirktās preces no piegādātāja, preču pieejamība, noliktavas pašizmaksas un cenu lapa, preču iepirkuma pasūtījumi, preču saraksts, atkārtotie preču pasūtījumi, noliktavas transakcijas, preču iepirkumi, preču izmaksu specifikācija, preču aizstājēji, preču un piegādātāju katalogs. Krājumos un izmaksās tās ir: preču pieejamība, preču izmaksu starpības, ienākošo krājumu pārvietošana, krājumu saraksts, krājumu novērtējums un izmaksu specifikācija, preču vecumstruktūra pēc daudzumiem un vērtības, preces derīguma termiņš un daudzums, preču izmaksu specifikācija. Pasūtījumu apstrādē tās ir: pasūtījumu detaļas, klientu pasūtījumu pārskats, darbuzdevums, pārdošanas statistika, klientam pārdotās preces, pārdošanas rēķinu numuri, kredītrēķinu numuri, EK pārdošanas saraksts, pārdošanas rezervācijas pieejamība. Praksē parasti tiek izmantots Power BI ar Noliktavas datu analīzes modeli, kas atļauj datus analizēt ļoti plašā spektrā pašam lietotājam.

Ja ir nepieciešams veikt izmaiņas esošajos procesu algoritmos, cik ātri tiek realizētas nepieciešamās izmaiņas sistēmā? Kāds ir izmaiņu ieviešanas process no idejas līdz realizēšanai sistēmā?

Praksē darbojamies pēc šāda modeļa: klienta prasības – darba novērtējums – apstiprinājums – realizācija. No darba apjoma skatu punkta darbi var būt  no 15 min – 100 stundām, bet vidēji un pieredze rāda, ka tas ir paveicams nedēļas laikā.

Ekspertu ieteikumi, skaidrojoši video un veiksmes stāsti par IT risinājumiem biznesa pārvaldībā. Piesakies e-pasta jaunumiem!