Datu analītika un tās nozīme šodienas biznesā

Datu analītika šodienas biznesa ainavā ieņem tuvplāna lomu, un tā ir izteikti nozīmīga būtisku lēmumu pieņemšanā, savlaicīgā tendenču pamanīšanā un operatīvās efektivitātes uzlabošanā. Organizācijas izmanto analītiku, lai izprastu esošo un potenciālo klientu uzvedību, noturētu un sekmētu savu konkurētspēju, kā arī izvairītos no potenciālajiem riskiem.

Mūsdienu datu analītika

Laika gaitā datu analītikas risinājumi ir būtiski attīstījušies, tos ietekmējis gan tehnoloģiskais progress, gan pastāvīgi pieaugošās uzņēmējdarbības vajadzības. Sākotnēji organizācijas statistikas pārskatu veidošanai izmantoja pamata atskaišu rīkus. Biznesa Intelekta (BI) sistēmu rašanās analītikas rīkus padarīja interaktīvākus, ļaujot biznesa KPI analizēt jau padziļināti. Pieaugošais datu apjoms pieprasīja arvien uzlabotākus un ātrākus analītikas risinājumus, kas spēj veikli strādāt ar liela apjoma datiem. Vēlāk parādījās prognozējošā analītika, kas organizācijām ļāva paredzēt un pieņemt tālredzīgus lēmumus. Mākslīgais intelekts (AI) vēl vairāk uzlaboja analītikas priekšrocības, savukārt mākoņpkalpojumi padarīja analītiku pieejamāku, mērogojamu un vienmēr balstītu uz reāllaika datiem.

Šodien analītikas risinājumi turpina attīstīties, ļaujot organizāciju darbiniekiem jebkurā laikā piekļūt datiem un interpretēt tos. Mūsdienīgi analītikas risinājumi uzsvaru liek uz lietotājam draudzīgām saskarnēm, intuitīvu dizainu, integritāti ar uzņēmumam svarīgām sistēmām un datu avotiem. Datu analītikas nākotne ietver arvien lielāku integrāciju ar jaunākajām tehnoloģijām, piemēram, lietu internetu (IoT), kā arī pastāvīgi turpinās attīstīties AI jomā.

Vēlies uzzināt vairāk par mūsdienīgu biznesa datu analītiku?

Sazināties

Microsoft analītikas risinājumu priekšrocības

Microsoft ir viens no vadošajiem IT risinājumu izstrādātājiem pasaulē. Pēc Gartner pētījuma Microsoft analītiskie risinājumi ieņem stabilu līdera pozīciju 2023. gadā. Izprotot augošās prasības pēc maksimālas elastības, Microsoft piedāvā arī daudzpusīgas datu analītikas iespējas Azure platformā:

  1. Azure Synapse Analytics – agrāk zināma kā SQL Data Warehouse, ļauj analizēt lielus datu apjomus.
  2. Azure Data Factory – ļauj lietotājiem veidot datu vadītas darbplūsmas datu pārvietošanai un datu pārveidošanai.
  3. Power BI ir biznesa datu analītikas risinājums, kas nodrošina interaktīvas datu vizualizācijas un ļauj pieslēgties dažādiem datu avotiem un dalīties ar pārskatiem.
  4. Azure Machine Learning ļauj veidot, izvietot un pārvaldīt mašīnmācības modeļus, viegli integrējas ar dažādām datu glabāšanas risinājumiem.
  5. Azure Databricks ir analītikas platforma, kas veicina lielo datu analītiku un integrējas ar dažādiem Azure pakalpojumiem.

Microsoft Fabric

Microsoft nesen paziņoja par jaunu visaptverošu analītikas risinājumu – Microsoft Fabric, kura galvenais mērķis ir maksimāli atvieglot IT speciālistu noslodzi un analītiķu darbu uzņēmumā. Tas aptver visu, sākot no datu pārvietošanas līdz datu zinātnei, reāllaika analītikai un biznesa analītikai. Tas piedāvā visaptverošu pakalpojumu klāstu, ietverot datu ezeru, datu inženieriju un datu integrāciju. Viss nepieciešamais visaptverošai datu analītikai tagad atrodas vienuviet.

Tas nozīmē, ka visi galvenie biznesa inteliģences rīki, kas agrāk bija pieejami kā atsevišķi pakalpojumi (datu integrācija, glabāšana, modelēšana u.c.), tagad ir apkopoti vienā analītikas platformā. Ilgtermiņā šī priekšrocība ievērojami mazina patērēto laika resursu un veicina produktivitāti.

Fabric izmaksas

Ir iespējami divi scenāriji – maksā par patērēto lielākai elastībai vai gada maksa par 41% zemākām izmaksām. Prakse rāda, ka testēšanas periodā efektīvāk ir izvēlēties pirmo maksāšanas modeli, bet pēc tam pārslēgties. Fabric iespējams arī bez maksas izmēģināt 60 dienas, lai izvērtētu šīs analītikas platformas sniegtās funkcionālās īpašības.

Raksta autors: Rihards Timma, ELVA Datu analītikas risinājumu nodaļas vadītājs

Piesakies e-pasta jaunumiem, lai nepalaistu garām ELVA pasākumus!