Microsoft Dynamics NAV: pamats uzņēmuma digitālai attīstībai

SLO Latvia pieredzes stāsts

Elektromateriālu, telekomunikāciju un drošības sistēmu materiālu vairumtirdzniecības uzņēmums SLO Latvia daudzus gadus strādāja ar Microsoft Dynamics NAV 4.0. Tā kā programmatūras versija bija novecojusi un tai trūka tehniskā atbalsta, uzņēmums izlēma pāriet uz Microsoft Dynamics NAV jaunāko versiju, sistēmas ieviešanai izvēloties netradicionālu IT projektu vadības metodi – Scrum/Agile.

Izaicinājumi

Noliktavas pārvaldība

Uzlabot noliktavas pārvaldības procesu efektivitāti atbisltoši uzņēmuma specifiskajām vajadzībām

SLO Microsoft Dynamics NAV plānošanas risinājuma ikona

Plānošanas risinājums

Pielāgot iepirkumu un pārvietošanas plānošanas risinājumu atbilstoši SLO vajadzībām

Datu imports

Pašu spēkiem importēt nepieciešamos datus un atspoguļot tos, izmantojot Power BI

SLO Microsoft Dynamics NAV loģistikas plānošanas risinājuma ikona

Loģistikas plānošana

Iegūt pārskatāmu kontroli

pār loģistikas procesiem un peļņas/zaudējumu kalkulāciju veiktajām piegādēm

Risinājums

Līdz ar jaunās Microsoft Dynamics NAV versijas ieviešanu uzņēmums ieguva šādus īpaši pielāgotus funkcionālos risinājumus:

Noliktavu pārvaldības skeneru risinājums

Palīdz ātri, precīzi un efektīvi izvietot preces noliktavā, kā arī atvieglo to izsniegšanu, piešķirot katrai precei savu “adresi”.

Iepirkumu un pārvietošanas plānošanas risinājums

Sistēma ar viena klikšķa palīdzību aprēķina, kādas preces, kurā noliktavā ir nepieciešamas, nodrošinot to minimālos atlikumus.

Preču sertifikātu uzskaites risinājums

Sistēma automātiski uzģenerē katrai precei atbisltošu pavaddokumentu paku, tādējādi optimizējot darba procesus un ietaupot darbinieku laiku.

Neatbilstību pārvaldības risinājums

Brāķu un preču neatbilstības reģistrā ļauj izsekot brīdi, kurā brāķis ir radies un kas bijis preces piegādātājs.

Web risinājums

Web veikala sasaiste ar Microsoft Dynamics NAV, kas nodrošina datu sinhronizāciju, informāciju par preču atlikumiem, pasūtījumiem utt.

Kabeļu griešanas modifikāciju risinājums

Sistēma piešķir kabeļu gabaliem unikālus numurus, kas ļauj tos identificēt un izsekot. Ir iespējams arī reģistrēt maksu par kabeļu griešanu un izrakstīt rēķinu klientam.

Izmantotā ieviešanas metodoloģija – Scrum/Agile

Atsaucoties uz SLO Latvia vēlmi, pirmo reizi Latvijā Microsoft Dynamics NAV ieviešana norisinājās, izmantojot Scrum/Agile metodoloģiju.

Scrum/Agile metodoloģijas plusi:

Precīzs rezultāts – precīza ieviešanas projekta kontrole, kas ļauj ātri konstatēt, ja rezultāts neatbilst pasūtītāja vēlmēm.

Kvalitatīvs un efektīvs darba process – lielās pasūtītāja iesaistes rezultātā iespējams paveikt ļoti daudz.

Laika ekonomija – salīdzinoši īsā laikā iespējams paveikt ļoti daudz, jo gan pasūtītājs, gan izpildītājs pilnībā (par 100%) iesaistās ieviešanas procesā.

SLO Latvia atsauksme par Microsoft Dynamics NAV

  • Microsoft Dynamics NAV ir kā universāls, modificējams Šveices nazis. Ja zini, ko vēlies iegūt, tad ar sistēmas palīdzību sava uzņēmuma procesus var padarīt daudz efektīvākus. Sistēma ir īpaši universāla un tā ir integrējama ar daudziem citiem ārējiem risinājumiem.

     – Māris Renigers, SIA SLO Latvia web nodaļas vadītājs

  • Microsoft Dynamics NAV paver plašas iespējas digitālajai attīstībai nākotnē. Tā ir tehnoloģiski mūsdienīga un atbilstoša laikam. Labs pamats, lai spētu iet līdzi laikam.

     – Valērijs Bariševs, SIA SLO Latvia izpilddirektors

Ieguvumi

Ērtāka datu apstrāde

Iespēja pašu spēkiem, bez Elva Baltic palīdzības, importēt un izgūt nepieciešamos datus un atskaites vajadzīgajos griezumos. Ir ļoti ērta filtrēšana. Darbinieki, kas uzņēmumā veic datu apstrādi, atzīst, ka tagad darbs ir krietni ērtāks, ātrāks un patīkamāks.

Attālināta piekļuve datiem

Šobrīd uzņēmuma pārdošanas speciālistiem pārlūka risinājums patīk daudz labāk. Lietošanā tas ir daudz ērtāks. Tehnoloģiski tas ir izrāviens – ir iespējams strādāt, sēžot zem palmas un kontrolējot procesus attālināti. Arī finansiāli tas neprasa papildu investīcijas.

Pielāgojamība un savietojamība

Iepriekš informācijas plūsma uzņēmumā bija diversificēta, bet tai ir jābūt fleksiblai, integrētai gan ar piegādātājiem, gan klientiem. Microsoft Dynamics NAV sistēma ir pielāgojama un ērti savietojama ar citiem risinājumiem un spēj nodrošināt vajadzīgo informācijas apriti starp vairākām platformām.

Par uzņēmumu “SLO Latvia”

20.6 milj. EUR apgrozījums 2017. gadā

18 gadu

pieredze

6 filiāles Latvijas teritorijā

~120 aktīvi piegādātāji

~60 000 preču mājaslapā

Nodrošina Dienvidu tilta apgaismojuma tehniku

  • LV