Jaunais Microsoft Dynamics NAV 2018 – uzlabojumi un priekšrocības

Microsoft Dynamics NAV 2018 titulbilde

2017. gada 1. decembrī oficiāli iznākusi Microsoft Dynamics NAV 2018 jaunākā versija. Pēc būtības tā ir tā pati visiem labi pazīstamā ERP sistēma, kas funkcionāli papildināta atbilstoši mūsdienu lietotāja vajadzībām; tajā pat laikā – uzlabota, mainīta un pielāgota tā, lai izcili spētu integrēties Microsoft jaunajā Cloud First un Common Data Service konceptā.

Jaunais Microsoft koncepts un Dynamics NAV 2018 loma tajā

Ja agrāk Dynamics NAV 2018 tika apskatīta kā atsevišķa, pati par sevi pastāvoša ERP sistēma, tad šobrīd tā ir daļa no kopējās Microsoft ekosistēmas, kas ir Cloud orientēta. Jaunais koncepts paredz daudz lielāku Dynamics NAV 2018 sadarbību jeb integrācijas ar citiem Microsoft ekosistēmas elementiem (Azure, Machine Learning, Office 365, Power BI u.c.), un visi šie ekosistēmas risinājumi darbojas pēc Common Data Service principa, izmantojot vienotu datu bāzi, kas izvietota mākonī (tas, protams, neizslēdz iespēju izmantot risinājumu arī on-premises variantā).

Šāds attīstības virziens tika uzsākts jau 2016. gada nogalē, kad Microsoft laida klajā Dynamics 365 platformu (kas sevī ietver arī Microsoft Dynamics NAV), tuvākajā nākotnē solot Dynamics NAV nosaukuma nomaiņu uz Microsoft Dynamics 365 Business Central. Šobrīd Microsoft Dynamics 365 Business Central oficiāli ir pieejams Amerikā, Lielbritānijā, Kanādā, Dānijā, Nīderlandē, Vācijā u.c. Eiropas valstīs. Informācija, kad jaunākais risinājums būs pieejams Latvijā, vēl nav pieejama, tāpēc aplūkosim mums šobrīd pieejamos Dynamics NAV 2018 versijas uzlabojumus, pie kuru Latvijas lokalizācijas šobrīd strādājam.

Būtiskākie Dynamics NAV 2018 uzlabojumi

1. Iebūvētas Power BI atskaites

Iespēja iegūt daudz uzskatāmākas un spēcīgākas analītiskās atskaites ar Power BI rīka palīdzību, kas iebūvēts jaunajā sistēmas versijā.

2. Outlook integrācijas paplašinājumi

Neizejot no Outlook, ir iespējams izmantot dažādus Microsoft Dynamics NAV elementus, piestādīt rēķinus un sadarboties ar piegādātājiem un pasūtītājiem u.tml.

3. Papildināta sinhronizācija ar CRM

Uzlabota datu sinhronizācija starp Dynamics NAV un CRM, tādejādi iegūstot pilnvērtīgi funkcionējošu sistēmu, kas vienlaicīgi nosedz mārketingu, pārdošanu un klientu apkalpošanu.

4. Inteliģentā attēlu atpazīšana

Iespēja ievietot sistēmā preces attēlu un sistēma pati atpazīst, kas tā ir par preci. Tā automātiski aizpilda tukšos preču atribūtu laukus, tādejādi ietaupot datu ievades speciālistu laiku un kāpinot uzņēmuma kopējo produktivitāti.

5. Darba vides personalizācija

Iespēja personalizēt savu Dynamics NAV darba vidi, izmantojot Drag & Drop funkcionalitāti, lai sistēmas elementi un izkārtojums ir atbilstošs katra lietotāja individuālajām vajadzībām.

6. Excel finanšu atskaišu analīze

Paplašināta funkcionalitāte datu analīzei, izmantojot Excel finanšu un grāmatvedības atskaites.

7. Vēl padziļinātāka integrācija ar Office 365

Spēcīga integrācija ar tādiem Office 365 risinājumiem kā Outlook Exchange, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive, SharePoint, Flow, PowerApps, Skype for Business, Teams u.t.t. Šī integrācija palīdz sasniegt vēl lielāku komandas savstarpējo sadarbību, kā arī produktivitāti.

8. Lietotāju uzdevumi un to atsekošana

Jaunajā versijā irpieejama paveicamo uzdevumu piešķiršana kolēģiem, vienkāršāka uzdevumu atsekošana un to statusu pārbaude.

9. Rēķinu priekšapskate un druka

Tagad arī web klientam ir pieejama ļoti praktiska un ērta rēķinu priekšapskate pārlūkprogrammā, kā arī druka no tā.

10. Visi uzstādījumi vienuviet

Navigācijā pievienota jauna poga – “Uzstādījumi un paplašinājumi”, kas paredz to, ka visi uzstādījumi pieejami vienuviet un nav jāpārslēdzas starp dažādām sadaļām, lai veiktu uzstādījumus sistēmā.

11.  Paziņojumu uzlabojumi

Iespēja noņemt traucējošus/nevajadzīgus paziņojuma logus vai arī pievienot vajadzīgos paziņojums, piemēram, – rādīt paziņojumu tikai tad, kad kredītlimits ir pārsniegts un lai to redz tikai noteikti sistēmas lietotāji.

12.  Uzlabots API

Lai izstrādātājiem ir ērti paplašināt Dynamics NAV 2018 funkcionalitāti un veidot spēcīgus integrāciju scenārijus ar jūsu kompānijas iekšējām sistēmām, uzlabota arī API (Aplication Programming Interface) funkcionalitāte.

Jeļena Rižakova

Mārketinga projektu vadītāja

Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pasaule ne vienmēr ir vienkārša un acumirklī saprotama. Īpaši, ja runājam par ERP un CRM sistēmu risinājumiem. Mans ikdienas lielākais izaicinājums ir spēt šo komplicēto informāciju vienkāršot un iepakot tā, lai biznesa pārvaldības risinājuma meklējumi rezultējas ikvienam saprotamā un patīkamā pieredzē.