Par un ap Microsoft Dynamics risinājumiem un ne tikai

Kur un kā pašam apgūt Microsoft Dynamics NAV

Apgūt Microsoft Dynamics NAV titulbilde

Sākoties jaunam mācību gadam, aicinu arī esošos un topošos Microsoft Dynamics NAV (Navision) lietotājus apgūt ko jaunu. Savā bloga rakstā padalīšos ar interneta avotiem, kas palīdzēs patstāvīgi apgūt Microsoft Dynamics NAV, papildināt savas zināšanas un dalīties pieredzē ar citiem lietotājiem, kā arī uzzināt jaunumus par Microsoft Dynamics NAV.

Internetā atrodams plašs klāsts dažādu resursu par Microsoft Dynamics NAV. Uzreiz gan jāatzīmē, ka priekšnosacījums šīs informācijas izmantošanai, ir angļu valodas zināšanas.

Informācijas avotus var iedalīt vairākās grupās:

Microsoft piedāvātie apmācību materiāli

Microsoft piedāvā portālu Customer Source, kurā ir pieejami apmācību materiāli par Microsoft Dynamics NAV funkcionalitāti. Portālam var piekļūt klienti, kas ir iegādājušies Microsoft Dynamics NAV licences un kuriem ir aktīvs jauninājumu plāns (BREP -Business ready enhancement plan). Ja Jūs atbilstat šiem nosacījumiem, bet Jums nav pieejas Customer Source, sazinieties ar savu Microsoft Dynamics NAV apkalpotāju!

Portālā ir atrodams plašs klāsts ar E-learning video apmācību kursiem. Manuprāt, šis ir labākais veids kā pašmācības ceļā iegūt pamatzināšanas par Microsoft Dynamics NAV.

Tāpat brīvi pieejama vietne jebkuram interesentam ir MSDN (Microsoft Developer Network). Lai arī vietne paredzēta izstrādātājiem, šeit noderīgu informāciju var atrast arī sistēmas gala lietotāji.

Diskusiju grupas

Ja lietojat Microsoft Dynamics NAV un esat uzdūries konkrētam jautājumam vai problēmai, un vēlaties to risināt pašu spēkiem, internetā ir atrodamas vairākas diskusiju grupas, kurās sistēmas lietotāji un ieviesēji apspriež ar Microsoft Dynamics NAV saistītus jautājumus un palīdz viens otram ar padomu. Šajos forumos Jūs varat meklēt, vai kāds jau nav uzdevis līdzīgu jautājumu, vai arī reģistrēties un uzdot savu jautājumu.

Plašāk pazīstamās diskusiju grupas:

Šajās lapās Jūs atradīsit ne tikai diskusijas, bet arī citu noderīgu informāciju saistībā ar Microsoft Dynamics NAV un citiem Dynamics produktiem.

Blogi

Daudzi Microsoft Dynamics NAV izstrādātāji, konsultanti un lietotāji dalās ar savu pieredzi blogos. Zemāk mana subjektīvā blogu izlase:

  • Dynamics NAV Financials. Bloga autore Kerry Rosvold pašlaik darbojas kā Microsoft Dynamics NAV konsultante, bet lielākā daļa bloga ierakstu tapuši laikā, kad viņa kā finanšu kontroliere izmantoja Microsoft Dynamics NAV savā ikdienas darbā. Šajā blogā ir viss, kas būtu jāzina par budžetiem, kontu grafikiem un analīzi pa dimensijām. Obligātā lasāmviela finanšu vadītājiem, kas izmanto Microsoft Dynamics NAV.
  • Totovic Dynamics Blog. Kopš pagājušā gada Aleksandar Totovic strādā Microsoft. Iespējams, ka satikāt viņu Elva Baltic rīkotajā seminārā Attīstības perspektīva II. Pirms tam Aleksandar Totovic ilgus gadus bija NAV konsultants un projektu vadītājs un savā blogā ir apkopojis daudz noderīgas informācijas. Īpaši iesaku izstudēt rakstu sērijas par kontējumu grupām, pašizmaksu un, kam tas ir aktuāli, krājumu plānošanu.
  • Olof Simren – Microsoft Dynamics NAV blog. Bloga autors ir Microsoft Dynamics NAV eksperts ražošanā ar 15 gadu pieredzi. Ja Jūsu uzņēmums izmanto Microsoft Dynamics NAV ražošanas uzskaitei, noteikti ir vērts šeit ielūkoties.
  • Let’s talk NAV. ASV bāzēta uzņēmuma InterDyn BMI blogs ar daudzveidīgu saturu. Te var atrast gan nozares jaunumus, gan noderīgus Tips&Tricks tipa ieteikumus, gan padomus veiksmīgai sistēmas ieviešanai.

Šis, protams, nav pilnīgs pieejamo resursu saraksts. Atšķirībā no laika, kad es uzsāku sistēmas apguvi (pirms vairāk kā 15 gadiem), tagad internetā  ir pieejams milzīgs informācijas apjoms. Meklējiet, apgūstiet un padariet savu ikdienas darbu ar Microsoft Dynamics NAV ražīgāku!

Ilva Gravleja

Elva Baltic biznesa risinājumu nodaļas vadītāja

Ar Microsoft Dynamics NAV iepazinos 2001.gadā, kad to vēl sauca Navision Financials. Kopš tā laika mana profesionālā darbība dažādos veidos bijusi saistīta ar Microsoft Dynamics NAV. Gan lietojot risinājumu kā uzņēmuma galvenajai grāmatvedei, gan ieviešot un apkalpojot sistēmu dažādiem Elva Baltic klientiem.