Par un ap Microsoft Dynamics risinājumiem un ne tikai

Business Central: moderns, vienots, inteliģents un pielāgojams

Business Central Kas jauns Directions EMEA 2018 blogs titulbilde

Pirms kāda laika viesojāmies Hāgā, kur notika ikgadējā Microsoft Dynamics 365 Business Central (iepriekš zināms kā Microsoft Dynamics NAV) partneru konference Directions EMEA 2018. Tajā ieguvām vērtīgu informāciju par produktu, tā attīstības plāniem un dalījāmies iespaidos ar partneriem no citām valstīm.

Dynamics 365 Business Central sauklis ir: moderns, vienots, inteliģents, pielāgojams.

Palūkosimies, kas slēpjas zem katra no šiem punktiem.

Moderns.

Business Central ir ieguvis jaunu, mūsdienīgu lietotāja saskarni. Modernais lietotāju interfeiss ir pieejams caur interneta pārlūkprogrammu, telefonā un planšetē, kā arī universālajā aplikācijā (Universal App). Vienīgi Windows klients palicis bez izmaiņām.

Business Central Kas jauns Directions EMEA 2018 blogs body bilde

Jau iepriekš šajā blogā mans kolēģis Alvis apcerēja jautājumu, vai Windows klients patiešām ir miris. Tagad ir zināms, ka pēc 2020. gada Windows klients vairs nebūs pieejams. Visticamāk, tas reti kuru apbēdinās. Jaunajam web klientam ir vizuāli pievilcīgs, tīrs dizains, tas ir ērti lietojams, un produktivitātes ziņā vairs tikai nedaudz atpaliek no agrāk ierastā Windows klienta. Un Microsoft turpina strādāt, lai padarītu to vēl labāku.

Vienots.

Business Central ir lietojams roku rokā ar citiem Microsoft saimes produktiem. Risinājums ir integrēts ar tādiem Office 365 produktiem kā Excel un Outlook. Tas darbojas kopā ar Dynamics 365 for Sales, Power BI, Power Apps un Microsoft Flow.

Inteliģents.

Arvien biežāk ikdienā dzirdam vārdu savienojumu “mākslīgais intelekts”. Dynamics 365 Business Central šajā ziņā nav izņēmums. Piemēram, risinājumam ir pievienotas mašīnmācīšanās funkcijas, kas ļauj prognozēt, vai sagatavoto rēķinu klients samaksās laikā. Nākotnē uzņēmumi var sagaidīt vēl vairāk iespēju savu datu inteliģentai apstrādei.

Otra Business Central inteliģences pazīme ir arvien ciešāka integrācija ar Power BI. Lietotāji var apskatīt un pārvaldīt Power BI atskaites, nepametot Business Central vidi.

Lai pilnvērtīgi izmantotu inteliģentos risinājumus, ir nepieciešama mākoņvide. Taču ne visi uzņēmumi ir gatavi izvietot savas datu bāzes mākoņos. Microsoft ir padomājis arī par šiem klientiem un piedāvā risinājumu, ko sauc par Intelligent Edge . Tas nosūta lokāli izvietotos datus uz izolētu vidi mākoņos (Cloud tenant), kas paver iespējas izmantot mākoņvides priekšrocības.

Pielāgojams.

Dynamics 365 Business Central ir konfigurējams un pielāgojams konkrētā klienta biznesa vajadzībām. Tas nav nekāds jaunums. Tomēr mainās veids, kādā Business Central būs pielāgojams. To būs iespējams pielāgot, izmantojot paplašinājumus (Extensions), bet neveicot izmaiņas pamata kodā. Šāda pieeja atvieglos pāreju uz jaunajām sistēmas versijām, kas turmāk tiek solītas ne vairs reizi gadā, bet reizi pusgadā.

Ja līdz šim vēl nebijāt paguvuši iepazīties ar informāciju par Dynamics 365 Business Central risinājumu, rekomendēju izlasīt bloga rakstu – Dynamics NAV transformējas par Business Central. Kā tas ietekmēs lietotājus?

Savukārt esošos Microsoft Dynamics NAV sistēmas lietotājus aicinu sazināties ar savu Elva Baltic projektu vadītāju, lai iegūtu plašāku informāciju par Business Central risinājuma priekšrocībām, kā arī par pārejas iespējām un turpmāko licencēšanas politiku.

Ilva Gravleja

Elva Baltic biznesa risinājumu nodaļas vadītāja

Ar Microsoft Dynamics NAV iepazinos 2001.gadā, kad to vēl sauca Navision Financials. Kopš tā laika mana profesionālā darbība dažādos veidos bijusi saistīta ar Microsoft Dynamics NAV. Gan lietojot risinājumu kā uzņēmuma galvenajai grāmatvedei, gan ieviešot un apkalpojot sistēmu dažādiem Elva Baltic klientiem.